TESCOMA ZLÍN – VIKTORIA PLZEŇ

sobota 19.00

bilance: 6 zápasů, 2–4–2, skóre 13:12, loňské zápasy, 3:1 (doma), 1:1 (venku)

„Když se nám podaří vyhrát, dotáhneme se na Plzeň a v reprezentační přestávce můžeme pracovat o něco klidněji,“ pronesl Ladislav Minář, výkonný ředitel klubu a dočasný kouč týmu.

V té době by už ale měl mít mužstvo na povel nový trenér Stanislav Levý. Toho sice stále váže smlouva v Plzni, ale po vzájemném střetnutí jej Západočeši uvolní.

Zlínskou družinu povede podruhé Minář. Premiéra jedenáctého zlínského prvoligového trenéra ale nedopadla dobře. Tescoma před týdnem podlehla v Teplicích 0:2 a potřetí v řadě prohrála.

Mužstvo nejvíce trápí sterilní útok, který dal na podzim v osmi zápasech pouze tři branky. Ještě děsivější je letošní zlínská bilance na domácím stadionu. Dvanáct střetnutí a jenom čtyři góly! Tři z nich přitom skončily 8. března v síti nynějšího soka. „Tehdy to byla výjimka. S tím, že nám Plzeň sedí, bych to nespojoval,“ pravil Minář.

Tescomě by mohl pomoci návrat útočníka Kroupy, který kvůli poranění třísla vynechal čtyři duely. A svými radami také obránce Pavel Malcharek, který na konci srpna přišel do Zlína právě ze západočeské metropole. „Bude to pro mě specifický zápas. Už se na něj těším. Věřím, že dokážeme využít slabší formy Plzně,“ uvedl Malcharek.

Hosté vyhráli naposledy v prvním kole a 11. místo představy klubové generality snící o evropských pohárech rozhodně nenaplňuje. „Kvalitou kádru patří Plzeň mnohem výše,“ míní Minář.

Petržela, Horváth, Limberský, Rezek a Poštulka. Na soupisce Západočechů se skví samá známá jména, která dříve oblékala rudý dres Sparty. A tento týden k nim přibyl z Letné ofenzivní záložník Kolář.

„Na technické hosty bude platit jenom maximální bojovnost a agresivita,“ dobře ví Minář.

Předpokládaná sestava Zlína: Baránek – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Penner (Malý) – Malár, Šmahaj, Zúbek, Konečník – Vyskočil, Kroupa (Bača).