Ševci tak stejně jako loni zakončili první polovinu soutěže se ziskem 24 bodů.

ÚSTÍ N. L. – TESCOMA ZLÍN 3:0 (2:0)

„Ústí je skutečně nejlepším mužstvem ligy. Je vidět, že je dlouho pohromadě. Hráči mají za sebou zkušenosti z první ligy a z fleku by se do ní mohlo vrátit,“ vysekl zlínský kouč Alois Skácel lídrovi poklonu.

O osudu utkání nejproduktivnější ofenzivy proti nejpevnější obraně se rozhodlo v nástupech do poločasů. Moulis otevřel skóre v 5. minutě utěšenou ranou z voleje a ve 20. minutě přidal pojistku Volek. Mezitím spálil tutovku Poznar, který pohrdl po obrátce dalšími dvěma vyloženými šancemi ke vstřelení kontaktní branky. Volek pak hosty dorazil ještě třetím zásahem.

„Můžeme tvrdit, že nás Ústí v poli nepřehrálo a že na gólové příležitosti to bylo 5:5, jenže v koncovce jsme za ním výrazně zaostávali,“ označil Skácel hlavní příčinu porážky.

Jeho družina tím natáhla smutnou sérii bez gólu na cizích stadionech na pět zápasů a 464 minut.

„V porovnání s Ústím nemáme tak zkušené hráče, ale to je jenom jedna strana mince. Je to i o kvalitě ve finální fázi, která nám chybí, a která nás stojí body,“ podotkl trenér Tescomy, který kromě dlouhodobého maroda Polácha postrádal ještě defenzivní štít Paciorka.

Rozmrzelost z porážky byste ale u něj den po střetnutí hledali marně. „Kluci se opět přesvědčili, že musí na sobě ještě hodně pracovat,“ uvedl Alois Skácel, jehož svěřenci čeká před zimním spánkem ještě sobotní předehrávka doma s Vlašimí.

Branky: 20. a 62. Volek, 5. Moulis. Rozhodčí: Královec – Wilczek, Košec. ŽK: Moulis – Švach. Diváci: 833.

Ústí: Novák – Brunclík, Džuban, Dragoun, Benčík – Volek, Zachariáš, Martykán, Moulis – Veverka (81. Benda), Holek. Trenér: S. Habanec. Zlín: Kořínek – Jugas, Malý, Kubica, Jelínek – Motal (62. Bublák), Salachna, R. Dobeš – Šrom (46. Železník), Poznar, Švach (80. Bača). Trenér: A. Skácel.