Pondělní souboj krajských rivalů rozhodli afričtí hráči. V 16. minutě skóroval Ibrahim Traoré z Pobřeží slonoviny, pojistku přidal ve druhé půli střídající Senegalec Dame Diop.

Pro celek z Uherského Hradiště je porážka krutá. Kordulův výběr se snažil, dřel, krajského rivala přehrával. Ve druhé půli ale také ukázal, proč má nejhorší útok v nejvyšší soutěži. Slovácko dalo gól až v samotném závěru a v HET lize je přikováno na dně ligové tabulky.

Ševci v posledních pěti vzájemných zápasech s regionálním rivalem neprohráli a příznivou bilanci chtěli vylepšit v pondělní dohrávce 15. kola. Ještě více však body potřebovalo poslední Slovácko, které na tři body čeká od 12. srpna. Tehdy přehráli ostravský Baník, od té doby celek z Uherského Hradiště sbírá remízy a hlavně porážky.

Petr Jiráček
Jiráček: Výkon nebyl ideální, ale na to se za týden nikdo nebude ptát

Naposledy se tým z Uherského Hradiště radoval ve 3. kole, když doma zdolal v poměru 5:2 Baník Ostrava. Na venkovních hřištích dokázalo Slovácko uhrát tři body v sedmi zápasech, když se mu povedlo třikrát remizovat.

Začátek zápasu, který se hrál ve výborné kulise, ale nikoliv před vyprodaným hledištěm, byl oboustranně opatrný. Taktickou bitvu v úvodu střetnutí narušilo pouze skandování a dělbuchy fanoušků.

Nezáživnou čtvrthodinu utnul až vedoucí gól Zlína. Na zadní tyči ukrytý domácí středopolař Traore po rohovém kopu Mehanoviće uklidil balon pod břevno a do té doby zakřiknutí ševci rázem vedli.

Slovácko kontrolovala rovněž po rohu, ale po hlavičce stopera Hofmanna před útočníkem Zajícem odvracel míč pohotový gólman Dostál.

Fotbal FC  FASTAV Zlín -  1. FC Slovácko
Fotbal je někdy krutý. Dneska byl ke Slovácku, řekl po derby trenér Zlína

Blízko vyrovnání byli hosté ve 37. minutě, ale perfektně sehranou akci po standardní situaci kapitána Šumulikoskeho překazil soupeři Džafić. Jinak toho první půle natěšeným divákům mnoho nenabídla.

Druhá část už byla o poznání zajímavější. Slovácko bylo lepší a po příchodu z kabiny se hnalo za vyrovnáním. Sadílek pálil do tyče a ránu Havlíka zastavil dobře postavený Jiráček.

Po hodině hry se vyznamenal zlínský brankář Dostál, který v jasné šanci vychytal smolaře Sadílka.

Hosté dál protivníka mačkali, stoper Hofmann pálil z deseti metrů vysoko nad.

Ševci byli pod tlakem, pečlivě hlídali hubený náskok a hrozili po brejkových akcích. Po centru Holzera zakončoval Traore, střela Ekpaie šla nad.

Stanislav Dostál
Dostál: Přítelkyně mi poradila, ať si dám dres s dlouhým rukávem

Pojistku přidal až v 77. minutě střídající Diop. Žolík domácího kouče Páníka dopravil balon do sítě po ukázkovém centru Ekpaie z pravé strany.

Diop byl po svém příchodu na zmrzlý trávník při chuti, po Železníkově vybídnutí zakončoval vedle.

Ševci už si závěr pohlídali. Slovácko stačilo v nastaveném čase pouze snížit, když se hlavou po rohu trefil mladík Kubala. Jeho situace je před zimní přestávkou kritická Zlín zakončí podzimní část v sobotu v Brně. Slovácko ve stejný den čeká důležitý záchranářský duel s Jihlavou.