ZLÍN - ČESKÉ BUDĚJOVICE 0:0

Kdo si myslel, že Zlín nemůže hrát hůře než v prvním poločase předchozího domácího duelu se Žižkovem, ten se hluboce mýlil. Přihrát si přesně dvakrát po sobě byl pro fotbalisty Tescomy neřešitelný úkol. Hra na náhodu měla sotva třetiligovou úroveň. I slepý musel poznat, jak moc mužstvu scházelo trio zraněných hráčů Penner, Zúbek, Kroupa, novic Malcharek zapadl do šedi průměru.

„Nepovedlo se nám je nahradit. Nehráli jsme dobrý fotbal, nešla nám kombinace. Nedostali jsme se do žádné akce, po níž bychom ohrozili soupeřovu bránu. Budějovice dobře bránily a my jsme nebyli schopni nic vymyslet. Nedokázali jsme se prosadit jeden na jednoho,“ shrnul žalostné představení svých hochů Mazura.

Nad otázkou, zda by ve svém souboru našel někoho, jehož výkon snesl prvoligové měřítko, musel hodně přemýšlet. „Snad Ivo Zbožínek,“ odpověděl po několikavteřinovém váhání.

A ještě mohl přidat jméno gólmana Baránka. Ten se sice celý první poločas nudil, po obrátce musel být ale neustále ve střehu. Hosté mohli pětkrát skórovat. Baránek nejdříve vytáhl dalekonosnou ránu Šímy na břevno a pak vytlačil na roh střelu střídajícího Hudsona. Poté na něj postupoval sám Sedláček, naštěstí pro domácí ale mířil mimo tyče stejně jako následně z deseti metrů Svátek se Šímou.

„Naše vítězství by ale nebylo spravedlivé,“ šokoval budějovický kouč Pavel Tobiáš, který se mužstva ujal teprve ve středu po odvolaném Janu Kmochovi.
„Tři dny jsem klukům do hlavy vtloukal zodpovědnost,“ líčil náplň své práce u týmu, který předtím inkasoval ve čtyřech utkáních jedenáct branek.

„Předešlé zápasy jsme neodehráli v plném nasazení, teprve teď měla naše hra ligové parametry,“ pochvaloval si staronový trenér Jihočechů, který oproti poslednímu duelu vyměnil pět hráčů základní sestavy. „Vsadil jsem na budějovické kluky. Jsme Dynamo, a tak musí hrát i odchovanci,“ vysvětloval nasazení krajních beků Peroutky a Leštiny.

Tobiáš absolvoval během čtyřiadvaceti hodin dvě utkání proti Tescomě. V pátek vedl starší dorostence a střetnutí skončilo na jihu Čech také bez branek. „Dorost máte výborný,“ vydechl obdivně a neopomněl dodat: „Zlín je krásné město. Moc rád na něj vzpomínán. Buď mě tady nosili na ramenou, nebo mě vyhodili,“ připomněl se smíchem dva roky starý zápas, který ho stál místo trenéra Příbrami. Marila tehdy na Letné prohrála 0:1 a Tobiáš si balil kufry.
Rozhodčí: Hrubeš - Ubias, Čecháček. ŽK: Zbožínek - Leština, Kučera. Diváci: 2650.

Zlín: Baránek 2 - Čelůstka 4, Kroča 2, Zbožínek 3, Malcharek 4 - Kraus 3 (60. Baranyai 3), Šmahaj 4, Kóňa 4 (60. Žůrek 4), Konečník 4 - Vyskočil 4 (79. Bačík), Bača 3. Trenér: Josef Mazura.

České Budějovice: Kučera 3 - Peroutka 3, Hunal 2 (61. Hudson 2), Horejš 3, Leština 3 - Benát 3 (90. Skopalík), Homoláč 3, Hílek 3, Šíma 2 - Svátek 3 (87. Stráský), Sedláček 3. Trenér: Pavel Tobiáš.