Autor sedmi branek prodloužil s klubem smlouvu do letošního 30. června a s týmem se začal okamžitě připravovat. Rychlonohý útočník zkoušel získat zahraniční angažmá, se zájemci z Polska a Kypru se však nedomluvil.

„Polsko padlo hned. Zázemí bylo nic moc, také rodině by se tam nelíbilo. Na Kypru bych na tom byl finančně dobře, jenže co jsem zjistil, tak hráčům nechodily dva měsíce výplaty. Mám rodinu a nemůžu si dovolit čekat na peníze. Do rizika jsem jít nechtěl, a proto jsem zvolil jistotu,“ vysvětloval třicetiletý forvard.

Tescoma o svého klíčového hráče stála tak, že dvakrát posunula datum, do kdy se měl rozhodnout. „Déle než do konce týdne jsme ale čekat nemohli,“ uvedl Ladislav Minář, zlínský trenér a zároveň ředitel klubu, který se už pomalu smiřoval s tím, že o Žůrka přijde.

„Přemýšleli jsme o náhradě. Napadla mě přitom dvě jména. Takového typu útočníka jako Libor ale zase tolik po trávníku neběhá, takže jsem rád, že se vrátil,“ potěšilo Mináře.

Zda bude i na jaře nastupovat stejná hrotová dvojice Žůrek, Kroupa, je však v tuto chvíli nejisté. „Kluby se ptají na naše útočníky. Všechno je obchod a klidně se může stát, že jeden hráč odejde a druhý přijde,“ připustil kouč Tescomy ztrátu, zřejmě právě Kroupy.

O výtečného hlavičkáře se po letním sestupu zajímaly moravské prvoligové celky, Zlín ho ale nepustil. Naopak další forvard Bača po zlomenině kotníku prakticky celý podzim promarodil.

Zimní přestupové okno se uzavírá 15. února a do té doby se také rozhodne, zda v Tescomě zůstane slovenský záložník Juraj Ančic. Na půlročním hostování se naopak dohodl středopolař Petr Švach z třetiligového Slavičína.

Švach se dohodl

„Ančic prošel velkými kluby v Česku, jenže je po těžkém zranění dost zanedbaný, takže mu chceme ještě dát prostor. Také Petra jsem chtěl ještě alespoň do konce ledna sledovat, kvůli jeho zaměstnání jsme se ale domluvili, že to s ním zkusíme,“ podotkl Minář.

„Tým je vhodně doplněný. Martin Abraham je velká posila, jsou tady dravci Švach a Ančic, kteří by nám mohli pomoci,“ zhodnotil nové tváře v mužstvu Žůrek, jenž se zřejmě nevyhne placení zápisného. „Zrovna mi to říkal Zdeňa Kroča,“ mávl s úsměvem rukou směrem ke kabině.