Na domácího gólmana se řítil Tomáš Poznar, jenže v největší příležitosti utkání napálil ruku brankáře Doležela.

Útočník Tescomy tím ale jen demonstroval, proč ševci nedali venku už 374 minut gól. Po třech porážkách na cizích hříštích si ze Srbské odvezli alespoň bod.

ZBROJOVKA BRNO – TESCOMA ZLÍN 0:0

„Byla to krásná akce. Balon jsem si od Michala Šroma dobře přebral, jenže jsem trefil ruku gólmana. Hodně jsem odkryl, kam budu střílet. Přečetl mě,“ líčil Poznar.

„Kdybych svoji šanci proměnil, přineslo by nám to výhru, i když nezaslouženou. To mančaft sráží. Přijdu do šatny a klukům se omluvím,“ kál se forvard Tescomy, který na podzim mířil do černého zatím jen dvakrát. „Byla to tříbodová střela,“ štvalo zlínského kouče Aloise Skácela.

Moc dobře věděl, že moravského derby čtrnáctého se šestým bylo o jedné brance, která ale nepadla. Jeho svěřenci pokazili dvě nadějné akce, na straně Zbrojovky byli nejblíže gólu Tomeček a střídající Šamánek.

Ve skórování jim ale zabránil pozorný brankář Kořínek, který rovněž vyřešil spoustu standardních situací.

„Vývoj byl pro nás od začátku nepříznivý, protože Brno nás dostávalo pod tlak. Menší fotbalovou kvalitu jsme ale vynahradili bojovností a výbornou defenzivní fází,“ podotkl Skácel.

„Soupeř potvrdil, že má nejlepší obranu ve druhé lize, takže ve finále z toho byla zasloužená remíza,“ uznal domácí kouč Robert Kafka.

Navzdory bezbrankovému výsledku však oba trenéři našli na střetnutí jedno velké plus. Atmosféru, kterou vytvořili příznivci Brna v rámci akce „Ještě jsme tady! aneb Zbrojovácké srdce stále bije.“

„Klukům jsme o poločase řekli, aby si zápas hlavně užili, protože taková nádherná kulisa se už ve druhé lize možná nebude opakovat,“ prohodil Skácel, jehož celek má v soutěži nejvyšší domácí průměrnou návštěvu 2207 diváků.

Rozhodčí: Hrubeš – Mencl, Slavík. ŽK: Polák – Jelínek, Poznar. Diváci: 3383.

Brno: Doležal I – Pašek, Zbožínek, Polák, Kasálek – Tomeček (85. Sedláček), R. Buchta, Hromek, Borák (67. Šamánek) – Doležal II (83. Došek), Švancara. Trenér: R. Kafka.

Zlín: Kořínek – Malý, Jugas, Kubica (90. Hájek), Jelínek – Motal, Paciorek, R. Dobeš – J. Dobeš (57. Švach) – Železník (72. Šrom), Poznar. Trenér: A. Skácel.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Bohemians Praha – Most 1:0 (90. Macháček), Ústí n. L. – Varnsdorf 1:0 (62. Volek), Sokolov – Jihlava 3:1 (30. Hanzlík, 32. Geňo, 45. Vaněček – 3. vlastní Dvorník), Třinec – Opava 1:1 (64. Surynek – 25. Schaffartzik), Znojmo – Vlašim 0:2 (23. a 63. Strnad), Sezimovo Ústí – Karviná 0:2 (33. Mišinský, 69. Bolf),