Levý obránce či záložník Lukáš Bartošák slova nadřízeného nijak neprožívá, přesto věří, že mu slušný výkon pomůže do základní sestavy pro sobotní televizní duel v Teplicích.

„Ale nijak to neřeším. Záleží jenom na trenérovi. Když však dostanu důvěru, budu se snažit ji oplatit a pomoct týmu k výhře,“ říká odhodlaně Bartošák. Ševci neprožívají zrovna vydařené období. Utnout bídný vstup do jarních zápasů chtějí v Teplicích. Problém je, že na Stínadlech nevyhráli dlouhých patnáct let. „Slyšel jsem o tom. Je třeba to změnit a tuto sérii přerušit,“ burcuje Bartošák.

Severočechům to stejně jako Zlínu momentálně příliš nejde. Teplice na jaře prohrály v Jablonci i v Jihlavě, jediný bod získaly doma s poslední Ostravou. „Je pravda, že se jim taky nedaří. Pro oba týmy to bude těžký a důležitý zápas. My už ale musíme bodovat, nemáme kam uhnout,“ připomíná rodák z Brumova.

Bývalý hráč Liberce a Žižkova duely na Stínadlech většinou nijak zvlášť neprožívá. „Je tam nádherný stadion, ale moc lidí nechodí,“ vybavuje si komornější atmosféru sedmadvacetiletý fotbalista, který si zatím zvyká na nového trenéra Petrželu. „Nějaké změny do týmu přinesl, další asi ještě přijdou,“ tuší Bartošák. Současné období Zlína nebere na lehkou váhu. Naopak ho pořádně užírá. „My jsme teď na tom hodně špatně, v tabulce se propadáme níž a níž, body nám utíkají,“ říká. „Kdybychom věděli, čím to je, tak to hned změníme,“ dodává.