„Věděl jsem průběh z Olomouce, ale hráčům jsem jej neříkal, ti měli svou práci na hřišti. Naším cílem bylo zvítězit a nespoléhat na jiné výsledky.To jsme dokázali, jsme za to velmi rádi a nyní budeme čekat, v jaké soutěži budeme působit v příští sezoně," uvedl na klubovém webu trenér Fastavu Bohumil Páník.

TŘINEC – ZLÍN 0:3 (0:2)

Úvodní půlhodina byla ve znamení oťukávání, ale poté ševci zabrali a dostávali se do příležitostí. První velká šance ještě neměla gólové vyjádření, když Poznar přihrál Holíkovi, jehož zakončení Brych vyrazil na roh. Ve 37. minutě už ale gejzíry žlutomodré radosti vytryskly. Hubáček zahrál rohový kop a Poznar nedal domácímu brankáři šanci – 0:1. Za pět minut byla situace pro hosty ještě veselejší. To nacentroval Kopečný, Poznar prokázal střeleckou intuici a podvanácté v sezoně skóroval – 0:2.

„Museli jsme být obezřetní, snažili jsme se neotvírat prostory. Spíše jsme spoléhali, že dohrajeme nějakou křídelní akci nebo standardku. Dvakrát se to Poznarovi povedlo a to rozhodlo," prozradil taktický záměr Páník.

Po změně stran se mladý výběr Třince snažil o útočnější pojetí, ale Fastav si v poklidu náskok hlídal a k tomu vyrážel do nebezpečných brejků. V 61. minutě útočil Poznar na hattrick, ale Brych byl proti. O minutu později pro změnu Železník nepropálil chumel hráčů.

Třetí zlínskou loženku během krátké chvíle měl Bartolomeu, avšak Brych proti jeho úniku skvěle zakročil. Třinec výrazně zahrozil až v poslední minutě, ale Čelůstka hlavou těsně minul bránu. To ševci naopak poslední akci zápasu proměnili v branku. Železník se napravo hezky uvolnil, odcentroval přesně na Matějova a ten se hlavou nemýlil – 0:3. ⋌(jš)

Branky: 37. a 42. Poznar, 92. Matějov. ŽK: Smetana. Rozhodčí: Marek – Paták, Hájek. 303 diváků. Třinec: Brych – Velner, Čelůstka, Hloch, Matoušek – Vomáčka – Zimka (46. Gakdošík), Motyčka (65. Samiec), Martynek (78. Malíř), Joukl – Smetana. Trenér: M. Kalivoda. Zlín: Dostál – Pazdera, Hájek, Hubáček, Matějov – Kopečný, Živulič (46. Motal), Holík (81: Malý), Bartolomeu (89. Benčík) – Železník, Poznar. Trenér: B. Páník.

DALŠÍ VÝSLEDKY – 30. KOLO: Olomouc – Žižkov 0:1 (2. Bartošák), Ústí n. L. – Varnsdorf 0:0, Vlašim – Pardubice 1:0 (16. Barák), Táborsko – Sokolov 2:2 (62. Javorek, 68. Hovorka – 38. Dvořák, 76. Kratochvíl), Most – Karviná 0:1 (52. Urgela), Znojmo – Kolín 3:2 (35. Ledecký, 56. Žondra, 67. Lapeš – 16. Eliáš, 85. Teplý), Opava – Frýdek-Místek 2:0 (11. Jurečka, 90. Machálek)

1. Olomouc 30 19 6 5 64:25 63
2. Varnsdorf 30 17 8 5 47:27 59
3. Fastav Zlín 30 16 7 7 53:32 55
4. Žižkov 30 16 7 7 50:23 55
5. Sokolov 30 13 9 8 44:39 48
6. Táborsko 30 13 8 9 55:42 47
7. Karviná 30 12 10 8 39:31 46
8. Pardubice 30 12 9 9 37:34 45