Jediný druholigista skupiny ve druhém střetnutí remizoval s Brnem a se čtyřmi body je druhý za stoprocentní Olomoucí.

Trenér Slovácka Josef Mazura poslal silnější sestavu do prvního duelu s Hanáky, kterým jeho svěřenci podlehli 1:3.

„V prvním poločase jsme předváděli dobrý fotbal. Vytvářeli jsme si také šance, které se nám ale nedařilo proměňovat. Po změně stran už se hrálo podle not Olomouce, která naše chyby potrestala,“ nechal se slyšet Mazura. Jediný gól vstřelil Makedonec Nestorovski, jehož ideálně našel Hesek.

Regionální derby, které bylo kvůli sněhové kalamitě přeložené ze soboty 9. ledna na středu 13. ledna, skončilo pro Slovácko ještě větším zklamáním, přestože vedlo po poločase 2:0, z vítězství 3:2 se radoval nižší soutěž hrající Zlín.

„Po skvělém nástupu do utkání jsme ve druhé půli přestali hrát,“ zlobil se Mazura, kterému se příliš nezamlouval ani výkon zkoušených hráčů. „Až na Nulíčka, kterého ale známe, příliš nepřesvědčili. Uvidíme, jak se budou ukazovat dál,“ uvedl Mazura.

Spokojeností ale nezářil ani jeho zlínský protějšek Ladislav Minář, jemuž se pranic nelíbila zejména úvodní půlka derby.

„Začali jsme profesorsky, přihrávali si do stran, scházela nám přímočarost. Ve druhé jsme se ale zlepšili a výsledek otočili, čehož si vážím. Je to ale jenom příprava, takže výsledek nijak nepřeceňuji.“

Také po druhém zápase, v němž zkoušel trio záložníků De Smalen, Švach a Ančic, se mu více líbil výkon mužstva po změně stran, kdy se na hřiště dostali hráči juniorky. „Nepodrželi jsme vpředu míč. Po vystřídání jsme ale byli aktivní a měli k rozhodujícímu gólu blíž než soupeř. Musím pochválit mladé kluky, mám z nich dobrý pocit,“ dodal Minář.

OLOMOUC – 1. FC SLOVÁCKO 3:1 (1:0)

Branky: 60. a 80. Petr, 45. Hubník – 58. Nestorovski.

Slovácko: Filipko – Randa, Němčický, Veljanovski, Urbánek – Fujerik (71. Hlúpik), Zelenka, Abrahám, Nestorovski (86. Jeleček) – Hesek, Švancara. Trenér: Mazura.

1. FC SLOVÁCKO – TESCOMA ZLÍN 2:3 (2:0)

Branky: 13. Valenta, 16. Ondřejka – 49. Lukaštík, 59. Bača, 90. Zbožínek.

Slovácko: Vašek – Daníček, Stepanovski, Formánek, Kubáň – Ondřejka (86. Chmelíček), Gonda (81. Polák), Valenta, Cleber (74. Jeleček) – Nulíček, Kleckarovski (76. Hlúpik). Trenér: Mazura.

Zlín: Kořínek – Malcharek, Zbožínek, Kroča, Pazdera – Šmahaj, Abraham (74. Elšík), Vozábal, Lukaštík (65. Konečník) – Kroupa (65. Bačík), Bača. Trenér: Minář.

ZLÍN – BRNO 1:1 (0:1)

Branky: 62. Bačík – 45. Dostálek.

Zlín: Skácel – Sokol, Malý, Linek (59. Konečník), Kašpar – Švach, De Smalen (70. Řihák), Křiva, Ančic (46. Motal) – Poznar (64. Otruba), Červenka (54. Bačík). Trenér: Minář.

Zbývající výsledek: Brno – Olomouc 0:1 (45. Kaščák).

1. Olomouc 2 2 0 0 4:1 6
2. Zlín 2 1 1 0 4:3 4
3. Brno 2 0 1 1 1:2 1
4. Slovácko 2 0 0 2 3:6 0

Petr Fojtík, Michal Sladký