Letná poprvé na podzim padla. Loupila Jihlava

Zlín /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Týden poté, co fotbalisté zlínské Tescomy přišli o sérii čtyř vítězství a vedení ve druhé lize, ztratili poprvé na podzim body doma, a hned všechny tři.

4.9.2010 5

Zlín (ve žlutém) v útokuFoto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

Odvezla si je Jihlava, která porazila ševce premiérově od rozdělení Československa symbolicky v jubilejním desátém vzájemném duelu. Hosté udělili domácím lekci z produktivity, nasázeli jim čtyři branky a poprvé venku bodovali.

TESCOMA ZLÍN – VYSOČINA JIHLAVA 1:3 (0:2)

Tescoma nastoupila bez dvou klíčových hráčů, vykartovaného kapitána a šéfa defenzivy Zbožínka a zraněného tvůrce hry Romana Dobeše. „Jak moc nám scházeli? O tom se nemá cenu vůbec bavit. Výsledek a jakým způsobem jsme dostali góly, hovoří za vše,“ poznamenal zlínský kouč Marek Kalivoda.

Jeho svěřenci prohrávali po dvou laciných brankách v 11. minutě už 0:2. Nejdříve propálil Görner z trestného kopu z rohu šestnáctky vše, co mu stálo v cestě, podruhé se prosadil umístěnou střelou k tyči Dolejš jen pár chvil poté, co ševci zahrávali útočnou standardní situaci.

„Ukázalo se, co jsem říkal před zápasem, že přijede zkušené mužstvo. Po deseti minutách nebylo o co hrát,“ stýskal si Kalivoda. „Když vedete 2:0, tak se hraje dobře,“ liboval si jeho protějšek Luboš Urban.

Fotbalisty Tescomy šokující úvod zmrazil na celý první poločas, naopak Vysočina umně kombinovala a dvakrát mohla své vedení ještě zvýraznit. Za promarněné šance pak mohla draze zaplatit. Domácí totiž vrátil do zápasu Poznar v 56. minutě hlavou po rohu a několik dalších minut hosté jen bezradně odkopávali míče nazdařbůh a čekali na ránu z milosti.

„V ten moment byla ve mně malá dušička. Domácí ožili, diváci ožili, přitlačili nás a byla jen otázka času, kdy inkasujeme podruhé a budeme schopní i prohrát,“ líčil Urban. Jeho družinu však vysvobodila fatální chyba Zlína v rozehrávce a rychlý kontr skvěle vyřešila dvojice Dort, Tecl, který dal svůj první gól po návratu z hostování ve Slavii. „Domácí byli v laufu a my jsme je potrestali, což zápas definitivně zlomilo,“ mnul si ruce Urban.

Otevřené obrany pak využil v závěru ještě jednou Tecl, který překonal krásnou technickou střelu Skácela počtvrté a stanovil konečné skóre.

„Vyhrát ve Zlíně 4:1 se podaří málokomu. Mně osobně se tady povedlo zvítězit snad po deseti nebo dvanácti letech s Xaverovem. Od té doby jsme tady dostali ať už s Bohemkou v lize 0:2, nebo loni s Jihlavou 1:3,“ zavzpomínal kouč Vysočiny. „Z hlediska výsledku i předvedené hry jsem absolutně spokojený,“ dodal.

Mnohem obtížněji se hodnotil zápas Kalivodovi, jehož celek po úvodních čtyřech výhrách vyšel dvakrát naprázdno. „Po každém vítězství jsem se držel na zemi, protože jsem věděl, že přijdou těžší soupeři. Snažil jsem se, aby to kabina vnímala stejně. Kluci teď sami přišli na to, že ve druhé lize jsou kvalitnější týmy než Čáslav, Sezimovo Ústí a tak dál. Teď jsme na nule v tabulce pravdy a jedeme od začátku,“ pronesl Marek Kalivoda.

Branky: 56. Poznar – 63. a 87. Tecl, 7. Görner, 11. Dolejš. Rozhodčí: Hájek – Wilczek, Čecháček. ŽK: Švach, J. Dobeš – Tecl, Bača. Diváci: 2563.

Zlín: Skácel – Pazdera, Malý, M. Čelůstka (71. Šrom), Jelínek – Švach (71. J. Dobeš), Elšík, Šmahaj, Novák (84. Železník) – Borák, Poznar. Trenér: M. Kalivoda. Jihlava: Uvarenko – Veselý, Tlustý, Šimáček, Gabriel – Dolejš, Dort (79. Šimonek), Karlík (90. Halama), Görner – Bača, Tecl (90. Zelinka). Trenér: L. Urban.

Další výsledky: Dukla – Most 2:0 (56. Malý, 59. Chigou), Sezimovo Ústí – Karviná 0:0, Sokolov – Žižkov 2:1 (48. Vaněček, 84. Podrazký z pen. – 39. Kropík), Varnsdorf Vlašim 0:0, Hlučín Znojmo 1:0 (5. Látal), Kladno Třinec 1:1 (67. Zachariáš 36. vlastní Zoubek), Čáslav Sparta B odloženo.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.