Je to satisfakce?
Určitě. Co se týče mých výkonů v první polovině jara, tak samozřejmě vždy je co zlepšovat. Ale nemyslím si, že ani jako tým bychom hráli úplně špatně. Pracovali jsme a bojovali pořád stejně, jen jsme neměli tolik štěstí v koncovce. Vždycky jsme museli dohánět soupeře a to bylo těžké. Obzvlášť pod tím tlakem.

Kam jste zařadil úterní gól? Na Slavii a finálového významu…
Úplně nejvýš. (úsměv)

Šanci jste stejně jako v Liberci proměnil s naprostým klidem. Takže jste zakončoval s čistou hlavou?
Věděl jsem přesně, co chci udělat a provedení se naštěstí podařilo náramně. Mám z toho radost, že jsem týmu pomohl a odčinil některé neproměněné šance z ligy. Tam jsem v zakončení tolik štěstí neměl.

Eden vám to štěstí přináší, že?
(úsměv) Přesně tak, dal jsem tam gól i v srpnovém ligovém utkání. Když jsme se dozvěděli los poháru, hned jsem říkal, že se mi na Slavii hraje dobře. Ani pořádně nevím, čím to je. Asi ale tím prostředím, tráva je vždycky perfektně nachystaná. Stadion mi svědčí. (úsměv)

Usnul jste hned po příjezdu, nebo jste samou euforií byl vzhůru?
Po každém utkání mi trvá nějakou dobu, než upadnu do spánku. Lehnu si do postele a ještě tak hodinku se mi zápas honí hlavou. Teď to bylo krásné přemítání. (úsměv) Přijeli jsme asi o půl jedné v noci a spát jsem šel na Letné, protože jsme hned dopoledne měli trénink.

Ke zvednutí trofeje vám schází už jen jeden krok. Co v takový moment fotbalista cítí?
Obrovskou euforii, radost a natěšenost na ten poslední duel. Máme velkou motivaci a věříme, že pouť dotáhneme do konce.

Poslední překážkou je vám Opava. Co na to říkáte?
Bude to pikantní moravsko-slezské finále. A pro nás snad ještě těžší utkání než s Mladou Boleslaví. Ale nelze si vybírat.

V Opavě působí zlínský odchovanec Tomáš Čelůstka. Máte s ním vazby?
Jsme dobří přátelé, navzájem si přejeme. Gratuloval mi k postupu a já jsem mu po výhře Opavy taky hned psal. Těšíme se na finálový zápas. (úsměv)

O jediný pohárový triumf Zlína se postaral tým v roce 1970 (TJ Gottwaldov). Znáte ten příběh?
Detailně o něm nevím. Každopádně pro nás je to velká výzva podepsat se pod další úspěch klubu.

Fanoušci bezprostředně po výhře na Slavii zjišťovali datum a místo finále. Vnímáte, že jste způsobili fotbalovou horečku?
Jojo. Vidíme na internetu, jaké jsou zprávy od lidí. Zájem je obrovský, což je skvělé. (úsměv) 

HOLÍKOVY CHVÍLE V MOL CUPU

1. Asistence na vítězný gól v osmifinále se Spartou

V osmifinále se Spartou, které ševci sehráli 26. října 2016 na zlínské Letné, odstartoval 24letý fotbalista svou sérii klíčových momentů. Běžela 15. minuta prodloužení, když našel přesným centrem hlavu Harise Harbu a ten vstřelil za stavu 1:1 vítězný gól. Pojistku přidal ještě Vukadinovič z penalty.

2. Vítězný gól ve čtvrtfinále v Liberci

Lukáš Holík si vzal opět slovo v prodloužení. Tentokrát už byl ale protagonista, když pět minut nad rámec základní hrací doby vstřelil za stavu 2:2 postupový gól. Tváří v tvář nedal brankáři Hladkému šanci. V závěru prodloužení skóroval ještě Kopečný a ševci byli 5. dubna 2017 v semifinále.

3. Vítězný gól v semifinále na Slavii

Zlínský odchovanec potřetí. V úterním souboji na Slavii si slávu vystřelil ve 31. minutě, kdy převzal přihrávku Traorého a ani brankáři Kovářovi nedal šanci. Ševci díky tomu vyhráli 1:0.