Zlínští cítí křivdu, podali stížnost

ZLÍN - Rozhodčí Michal Paták nemá rád kluby ze zlínského regionu. Před dvěma lety zpackal duel Tescomy v Mladé Boleslavi, vloni poškodil tehdy druholigovou Kroměříž proti Českým Budějovicím.

17.4.2007

Pavel HoftychFoto: DENÍK/Bára Horáková

A naposledy Zlín zařízl v neděli v Příbrami, když v 90. minutě po ruce Opiely odpískal penaltu, kterou proměnil Otepka a zajistil Středočechům alespoň bod. Všechny uvedené zápasy skončily remízou 1:1, pokaždé protivníci regionálních celků skórovali z penalty. Tescoma kvůli Patákovi o víkendu přišla v důležitém boji o záchranu o vítězství. Přitom nebýt chabého výkonu sudího, mohla konečně ukončit dlouhou sérii zápasů bez venkovní výhry, která se natáhla na 34 utkání. Klub se proto rozhodl podat stížnost na hlavního arbitra. "Paták pískal zápas tendenčně v náš neprospěch. Vrcholem bylo nařízení pokutového kopu. Byla to fakt síla, ten člověk nezná význam slova morálka," rozčiloval se ještě včera odpoledne ředitel zlínského klubu Ladislav Minář.

Trenér Hoftych volil ještě ostřejší slova. "Od doby, kdy na Žižkově působil Horník, jsem něco podobného nezažil. Sudí Paták nás okradl o vítězství, za normálních okolností bychom vyhráli," prohlásil Pavel Hoftych. Oprávněnost zlínské rozladěnosti i podání stížnosti potvrdil Jiří Kureš, šéf pravidlové komise ČMFS, který utkání viděl z pozice delegáta. "Prohlížel jsem si záznam, z kterého ruka nebyla vidět, ale můžu usuzovat, že teč tam pravděpodobně byla. Ale byla tak neznatelná, že herní situaci vůbec neovlivnila. Můj názor je ten, že se penalta za tohle pískat neměla," prohlásil pro server idnes.cz Kureš. "Penalta je nejpřísnějším trestem a za ruku se nařizuje, když je úmyslná, když změní směr míče nebo třeba když ruka akci zastaví," doplnil.

Patákovým výkonem se bude zabývat komise rozhodčích na pátečním zasedání. Do té doby by si měl její šéf Macela pustit záznam celého zápasu a zaujmout jasné stanovisko. "Čekám, že rozhodčí dostane vysoký trest. Doufám, že nebude pískat aspoň do konce sezony. Nebál bych se ho úplně vyškrtnout z listiny prvoligových arbitrů," poznamenal Minář. Zlínští fotbalisté musejí co nejrychleji na křivdu zapomenout. Už zítra je totiž čeká další ligový duel, před televizními kamerami se doma střetnou s Mladou Boleslaví. "Mužstvo má formu, proto věřím ve tři body," řekl kouč Hoftych. Klub na utkání zlevnil lístky - vstupenka na hlavní tribunu stojí 50 korun, na ostatní místa o deset korun méně. Předprodej začne zítra v hlavní pokladně od 18 hodin, v ostatních pokladnách bude otevřeno o 60 minut později, samotný zápas začne ve 20.15 hodin.

17.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Zleva: z volebních štábů ANO 2011 a SPD.
43

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhé SPD a třetí KDU-ČSL

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků.

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.