A naposledy Zlín zařízl v neděli v Příbrami, když v 90. minutě po ruce Opiely odpískal penaltu, kterou proměnil Otepka a zajistil Středočechům alespoň bod. Všechny uvedené zápasy skončily remízou 1:1, pokaždé protivníci regionálních celků skórovali z penalty. Tescoma kvůli Patákovi o víkendu přišla v důležitém boji o záchranu o vítězství. Přitom nebýt chabého výkonu sudího, mohla konečně ukončit dlouhou sérii zápasů bez venkovní výhry, která se natáhla na 34 utkání. Klub se proto rozhodl podat stížnost na hlavního arbitra. "Paták pískal zápas tendenčně v náš neprospěch. Vrcholem bylo nařízení pokutového kopu. Byla to fakt síla, ten člověk nezná význam slova morálka," rozčiloval se ještě včera odpoledne ředitel zlínského klubu Ladislav Minář.

Trenér Hoftych volil ještě ostřejší slova. "Od doby, kdy na Žižkově působil Horník, jsem něco podobného nezažil. Sudí Paták nás okradl o vítězství, za normálních okolností bychom vyhráli," prohlásil Pavel Hoftych. Oprávněnost zlínské rozladěnosti i podání stížnosti potvrdil Jiří Kureš, šéf pravidlové komise ČMFS, který utkání viděl z pozice delegáta. "Prohlížel jsem si záznam, z kterého ruka nebyla vidět, ale můžu usuzovat, že teč tam pravděpodobně byla. Ale byla tak neznatelná, že herní situaci vůbec neovlivnila. Můj názor je ten, že se penalta za tohle pískat neměla," prohlásil pro server idnes.cz Kureš. "Penalta je nejpřísnějším trestem a za ruku se nařizuje, když je úmyslná, když změní směr míče nebo třeba když ruka akci zastaví," doplnil.

Patákovým výkonem se bude zabývat komise rozhodčích na pátečním zasedání. Do té doby by si měl její šéf Macela pustit záznam celého zápasu a zaujmout jasné stanovisko. "Čekám, že rozhodčí dostane vysoký trest. Doufám, že nebude pískat aspoň do konce sezony. Nebál bych se ho úplně vyškrtnout z listiny prvoligových arbitrů," poznamenal Minář. Zlínští fotbalisté musejí co nejrychleji na křivdu zapomenout. Už zítra je totiž čeká další ligový duel, před televizními kamerami se doma střetnou s Mladou Boleslaví. "Mužstvo má formu, proto věřím ve tři body," řekl kouč Hoftych. Klub na utkání zlevnil lístky - vstupenka na hlavní tribunu stojí 50 korun, na ostatní místa o deset korun méně. Předprodej začne zítra v hlavní pokladně od 18 hodin, v ostatních pokladnách bude otevřeno o 60 minut později, samotný zápas začne ve 20.15 hodin.