ROUSÍNOV – TESCOMA ZLÍN 0:3 (0:1)

„Splnili jsme povinnost. Bylo to typické pohárové utkání, ve kterém se slabší tým dokáže na favorita vytáhnout. O spokojenosti s výkonem hovořit nemůžeme, ale máme, co jsme potřebovali,“shrnul zlínský trenér Ladislav Minář.

Jeho svěřenci přežili v úvodu velkou šanci Udražala, který napálil míč do břevna. Na druhé straně pohrdli možností ke skórování Lukaštík a Žůrek. Čekání na gól utnul v poslední minutě Kroupa, který využil zaváhání rousínovské obrany. „Byla to šťastná branka,“ uznal Minář, který nechal ve Zlíně ze základního kádru zraněného stopera Kroču a záložníka Vozábala.

Vedoucí gól ale favorita neuklidnil a v závěru mohl Horváth srovnat. Postupovou definitivu dal Zlínu až vlastenec Kotouče v 87. minutě. Výhru hostů pak ještě zvýraznil Novák.

„S takovým soupeřem se můžeme těžko měřit. Velká škoda zahozené šance Horvátha,“ litoval kouč poražených František Schneider.

Branky: 45. Kroupa, 87. Kotouč vlastní, 89. Novák. Rozhodčí: Kocián – Gallo, Pelikán. Diváci: 350. Sestava Zlína: Kořínek – Malcharek, Malý, Zbožínek, Jelínek – Lukaštík, Görner (55. Křiva), Šmahaj, Novák – Kroupa (46. Bačík), Žůrek (70. Žůrek). Trenér: Minář.