Příští úterý třetí kolo Ondrášovka Cupu pravděpodobně s prvoligovým Libercem v Otrokovicích. A nakonec v pátek premiérové střetnutí v kunovickém azylu s vlašimským nováčkem.

ÚSTÍ NAD LABEM – TESCOMA ZLÍN

čtvrtek 16.30 hodin

Nejtěžší prověrkou bude pro Tescomu podle všeho nejbližší zápas. Arma vede suverénně druhou nejvyšší soutěž, ze sedmi kol ztratila pouze dva body v posledním duelu v Třinci.

„Měli jsme zvítězit 5:1. Byl to závod trabanta s ferrari, který jsme si prohráli neproměněnými šancemi,“ řekl natvrdo ústecký trenér Svatopluk Habanec, že remízu považuje za porážku.

Střetnutí zhlédl i zlínský trenér Ladislav Minář. „Ústí není na čele náhodou. Hraje uvolněně a sebevědomě,“ všiml si Minář. Jeho svěřenci si musejí dát velký pozor na útočnou dvojici Karlík, Veverka, která se postarala o devět z jedenácti branek Army. „Oba jsou šikovní, těžko se brání,“ podotkl Minář.

Jeho tým má na severu Čech co napravovat. Poté, co poprvé zvítězil venku na hřišti béčka Sparty, odevzdal přesně před týdnem při loučení se starým trávníkem na Letné všechny body Žižkovu. Navíc po výkonu, který Minář označil za urážku fotbalu a který jeho družinu srazil ze druhého na páté místo.

„Zápas jsem ještě nerozdýchal,“ přiznal ve středu cestou do Ústí. „Na druhou stranu se k němu už ale nemá cenu vracet.“ Zda rozdal svým ovečkám pokuty, či je nějak podmínil bodovým ziskem na severu Čech, prozradit nechtěl. „Každopádně se s prázdnou vracet nechceme,“ ujistil Minář.

Jestli dá šanci k nápravě těm hráčům, kteří pokazili poslední duel, není jisté. „Změny v sestavě se nabízejí. Navíc máme tradičně zdravotní problémy,“ zmínil trenér Tescomy, který nemůže počítat se záložníkem Lukaštíkem a útočníkem Bačou.

Předpokládaná sestava Zlína: Kořínek – Malcharek (Pazdera), Kroča, Zbožínek, Jelínek – Šrom (Vozábal), Šmahaj, Görner, Novák – Žůrek, Kroupa (Poznar).