JABLONEC – TESCOMA ZLÍN 6:1 (5:1)

Zlín přijel na sever Čech s jasným cílem zvítězit, protože pouze tři body by mu uchovaly naději na záchranu. A jelikož Kladno doma v souběžně hraném zápase prohrálo s Ostravou, výhra by Tescomě k udržení skutečně stačila.

„Sestupu jsme si vůbec nepřipouštěli,“ vykládal chvíli po duelu zklamaný Minář. Jeho svěřenci totiž před posledním kolem zvítězili v pěti utkáních a pouze jednou remizovali. Už první okamžiky ale naznačily, že dlouhá série Zlína bez porážky vezme za své v nejméně vhodnou dobu.

Hned ve druhé minutě otevřel skóre domácí Michálek a po čtvrt hodině se trefil Vukovič. „V předchozích zápasech se nám začátek povedl, teď nám utekl,“ litoval Minář.

Otřesený Zlín se vrátil do střetnutí na chvíli ve 25. minutě po vydařené ráně Vyskočila. Když však za další tři minuty mířil přesně Michálek a za chvíli i Hloušek, byl Minářův výběr zralý na ručník. „Klíčový byl třetí gól, který nás definitivně srazil do kolen,“ podotkl kouč Tescomy.

Přestože se pak duel jen dohrával, hostující fotbalisté si vypili kalich hořkosti až do dna. Ještě do přestávky inkasoval gólman Baránek popáté a půltucet branek ve zlínské síti zkompletoval v nástupu do druhé půlky Lafata. Až poté se Severočeši nad hosty slitovali a skóre už se nezměnilo.

„Na jaře jsme prohráli čtyřikrát. Dvakrát těsně a dvakrát ostudně. O našem sestupu ale rozhodl podzim, kdy jsme získali jenom devět bodů,“ věděl Minář. Zda bude u týmu dál pokračovat, není v tuto chvíli jasné. Stejně jako případné změny v kádru, který je už nyní druholigový. „Sedneme si s majitelem a pak se uvidí,“ dodal Ladislav Minář.

Branky: 2. a 28. Michálek, 15. Vukovič, 34. Hloušek, 44. Loučka, 48. Lafata – 25. Vyskočil. Rozhodčí: Makovička – Wilczek, Slavík.

Jablonec: Špit – Zábojník, Pavlík, Krejčí, Hamouz – Michálek (72. Farkaš), Eliáš (85. Valenta), Loučka, Vukovič (80. Černý) – Hloušek, Lafata. Trenér: František Komňacký. Zlín: Baránek – Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Trubila – Šmahaj (60. Šrom), Zůbek (31. Elšík), Dostálek, Vyskočil – Kroupa, Bača (11. Žůrek). Trenér: Ladislav Minář.