Zlínští fotbaloví amatéři slaví postup na EURO

Kroměříž /FOTO/ – Morkovický záložník Jiří Valášek otevírá šampaňské, útočník Dolního Němčí Tomáš Stojaspal dostává od svého otce láhev slivovice. Na kroměřížském fotbalovém stadionu na Obvodové se právě rozjíždí oslava postupu týmu Zlínského kraje na červnové mistrovství Evropy amatérů v portugalské Braze.

28.4.2011

Fotbaloví amatéři, KroměřížFoto: DENÍK

Výběr trenéra Petra Zapletala před pár okamžiky porazil v posledním duelu litevský Alytis a vyhrál jednu z osmi skupin Regions' Cupu. Za sebou nechal ještě Západní Maďarsko a chorvatskou Dalmácii.

ČESKO – LITVA 1:0 (0:0)

„Od první dne, kdy jsme se v pátek setkali, se utvořila báječná parta, což korunovala tímto úspěchem. Kluci pro něj udělali maximum,“ neskrýval euforii Zapletal, který sledoval postupovou radost mužstva z lavičky. „Partie makala neskutečně. Užívali jsme si to,“ přidal se Stojaspal.

Právě branka 23letého studenta sportovního managementu v Ostravě zajistila české reprezentaci letenky do Portugalska. Stojaspal na konci první půlky vystřídal zraněného Žourka a v 51. minutě dal svůj životní gól.

„Huťka mi krásně sklepl míč, zatáhl jsem ho do středu a vystřelil. Snažil jsem se jenom trefit bránu, někoho to brnklo po nose a spadlo to tam,“ líčil fotbalista hrající krajský přebor.

Domácí celek šel po pondělním vítězství nad Chorvatskem do čela skupiny, před závěrečným zápasem byl už ale druhý za Litvou o skóre. Alytis si vyšvihl na první místo díky kontumaci utkání s Chorvatskem za neoprávněný start jednoho z hráčů. Do tabulky si místo porážky zapsal výhru 3:0, a s Českem mu tak rázem stačila k postupu i remíza.

„Litva se dostala se psychické pohody a bylo to vidět i na hřišti. Hrála uvolněně,“ podotkl Zapletal. Český tým se poslední půl hodinu třásl o výsledek. Přímý kop kapitána Miknevičiuse zatřásl s pomocí tygřího skoku gólmana Krajči břevnem, Bartkevičius překopl z pěti kroků bránu.

„Přežili jsme vlastní smrt. Litevci byli ve středu pole velmi silní a dostávali se do šancí. Nás podržel Krajča. Dnešní vítězství jsme si nezasloužili, postup ale za celou kvalifikaci ano. Neprohráli jsme, inkasovali jsme jednu branku, a pokud to šlo, snažili jsme se hrát dopředu. Ve všech třech zápasech jsme měli velkou podporu fanoušků, za což jim patří dík,“ shrnul Zapletal.

Závěrečný duel navštívil i předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek. Původně chtěl odjet už v přestávce na přátelské střetnutí české a slovenské dvacítky do Šardic, nakonec ale sledoval kroměřížské drama se šťastným koncem až do posledních vteřin. „Doufám, že vrátíme Litvě podzimní porážku z kvalifikace o EURO,“ vyjádřil se Hašek těsně před úvodním hvizdem.

Jeho přáním se mu splnilo a česká loď amatérů může v červnu nastavit kormidlo směr Pyrenejský poloostrov…

Branka: 51. Stojaspal. Rozhodčí: Arnason (Island). Česko: Krajča – Zábojník, Vrága, Huťka, Matějka – Žourek (37. Stojaspal), Školník (85. Beňo), Daněk, Valášek – Lukáš, Maléř (46. Kraváček). Trenér: P. Zapletal.

Další výsledek: Maďarsko – Chorvatsko 3:0.

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Výstava fenomén igráček v OD 13 ve Zlíně.
15

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.