Zlínští hráči na duel s ostravskými vysokoškoláky jen tak nezapomenou. „Smůlu jsme měli hned od začátku,“ říká kouč Pavel Postava.

Domácí tým se musel v těžkém utkání obejít bez klasického gólmana. Do branky tak musel Dan Spurný, který ve vyrovnaném zápase po chybách v obranné fázi hned v úvodu dvakrát v krátkém sledu inkasoval. Když hosté z ostrého úhlu zvýšili na 3:0, zdálo se být hotovo.

Zlínu ale znovu vyšla sázka na power-play.

„Kluci ji hráli velmi dobře a postupně snížili na 3:2,“ uvedl Postava.

K obratu ale v hale Euronics v neděli nedošlo, neboť Severomoravané po standardní situaci upravili na 4:2.

„Kluci však nesklopili hlavy a pokračovali v naší taktice. Podařilo se nám opět snížit na rozdíl jediné branky. Soupeře už jsme k ničemu nepustili, ale bohužel pro nás jsme ani z velmi dobrých šancí, které jsme si připravili, nedokázali skórovat a tak jsme utkání prohráli,“ lituje trenér futsalistů Zlína.

Postava svěřence i přes další prohru chválil za snahu i předvedený výkon.

„Věřím, že se na nás v dalším utkání konečně usměje štěstí a budeme své šance proměňovat,“ doufá Postava.

Baníku v dohrávce podlehli 3:5

Zlínští i s Baníkem Ostrava dokázal držet krok, trápili se však zakončení.

„Bylo to těžké utkání. Baník má silný a dobře sehraný tým se spoustou nacvičených kombinací a standardních situací. První poločas byl velmi vyrovnaný a futsalově pohledný. Oba týmy předváděly pěkné akce se zakončením. Bohužel to byl soupeř, který byl šťastnější a své šance dokázal proměnit,“ prohlásil Postava.

Hosté šli do kabin za nepříznivého stavu 0:2. Hráče Zlína pořádně nakopla až třetí, sporná, branka.

„Najednou přišel velký zlom v utkání. Srovnali jsme na 3:3 a za tohoto stavu jsme neproměnili dvě vyložené šance,“ mrzí Postavu.

Domácí nepříjemné chvíle přečkali a šťastným gólem šli znovu do vedení. Hosté zkusili power-play, ale po chybě inkasovali do prázdné branky pátý gól a znovu padli.

„I přes porážku kluky musím pochválit, protože utkání za stavu 3:0 nevzdali a prohráli nešťastně ve vyrovnaném a pěkném utkání s výborně sehraným soupeřem až těsně před koncem,“ dodal Postava.

Zlínští futsalisté klesli po dvou porážkách na šesté místo druholigové tabulky. Rok 2017 zakončí v pátek večer na palubovce Jakubčovic.

2. futsalová liga, skupina východ –

Baník Ostrava - VŠSK futsal Zlín 5:3 (2:0)

Branky: Marcel Rodek 3, Jan Maňdák, Libor Stebel – Zdeněk Konečník, Lukáš Juhás, Patrik Antošík. Rozhodčí: Markovský, Klečacký (Honěk). Žlutá karta: Žáček (Zlín). Diváci: 150.

VŠSK futsal Zlín - VŠB Ostrava 3:4 (1:2)

Branky: Ondřej Žáček, Lukáš Juhás, Patrik Hlobil – Kamil Půda 2, Ondřej Kyselák 2. Rozhodčí: Havlík, Filipský (Havíř). Žluté karty: Krajča – Janita. Diváci: 110.