„Naštěstí je zdejší zázemí na špičkové úrovni, proto jsme toho zase tolik navíc převážet nemuseli. Ve srovnání s výjezdy na hřiště soupeřů je to o několik tašek navíc,“ prozradil před odjezdem Patrik Hučko, vedoucí týmu a současně i masér.

V podobné dvojroli mu přitom pomáhá zlínská stálice Michal Molek, kolega masér a současně kondiční trenér.

„Nejobjemnější částí jsou balony, navíc je vezeme i pro soupeře. Bereme i nový předzápasový úbor v podobě bílého trička s černou mikinou, stejně jako pro jistotu i sadu bílých dresů. Hrát ale budeme tradičně ve žlutých,“ upřesnil Hučko.

PŘELEPIT VŠECHNY DRESY A OBLEČENÍ

Nejvíce práce v tomto týdnu měli „techničtí pracovníci“ s přelepy dresů a oblečení. Vedení UEFA totiž neustoupilo a zamítlo zlínskému tradičnímu titulárnímu sponzoru Fastavu figurovat v oficiálním názvu a logu klubu pro Evropskou ligu.

„Vše se muselo opravovat, znovu přelepovat sady dresů a dalších oděvů speciálně pro Evropskou ligu. Kolem toho byla asi největší honička,“ stíral si Hučko den před utkáním pot z čela.

Jeho program v den zápasu se přitom od „normálu“ téměř neliší.

„Připravujeme klukům věci v kabině, zajišťujeme pitný režim, jsme jim nápomocni v případě potřeby masáže. V tomto směru ale největší nápor bývá až den po utkání. A to už budeme doma,“ konstatoval zkušený masér.

Kdo jsou jeho nejčastější a nejnáročnější klienti?

„Omlouvám se, jména ode mne neuslyšíte. Nejvíce ale chodí ti starší, více dbají o své tělo. A je jedno, jestli je fotbalistou z tuzemska nebo zahraničí. Všichni jsou stejní, naštěstí nám do toho nekecají,“ směje se bývalý hokejový obránce.

HOKEJISTÉ JSOU TĚŽŠÍ A SVALNATĚJŠÍ

Hučko s masérskou kariérou začínal právě v kabině hokejových Beranů.

„Rozdíl jsem zaznamenal. Hokejistů je v kabině více, jsou těžší a svalnatější. Fotbalisté se pro změnu více hlídají a jsou více šlachovití,“ vypozoroval.

Utkání maséři společně s fyzioterapeutkou Kateřinou David sledují na lavičce či přilehlé technické zóně.

„Často se na ni všichni nevejdeme. Své jisté místo tam ale má kolega Michal, jenž v případě potřeby vybíhá s lékařem, na hřištích soupeřů pak doktora zastupuje v roli zdravotnice fyzio-terapeutka Kateřina. Já vše sleduji zpovzdálí,“ usmívá se a přitom při každém duelu vždy pevně drží palce.

Ještě aby ne. I oni stejně jako fotbalisté jsou totiž na výsledcích finančně zainteresováni.

„Ale zase tak žhavé jako u hráčů to není. Za každý bod dostáváme na prémiích více na kafe. Takže se při každém gólu hodně radujeme,“ směje se od ucha k uchu Patrik Hučko.