TESCOMA ZLÍN - ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:0 (1:0)

Domácí kouč Hoftych měl pořádně těžkou úlohu. Kvůli zdravotním potížím vypadli ze sestavy Opiela s Vyskočilem, po dřívější úmluvě klubů do hry nemohl zasáhnout ani Penner, který je ve Zlíně na hostování z jihu Čech. A na tribuně zůstal i Švach, jenž jedná o přestupu do zahraničí. Na lavičce tak byli kromě náhradního gólmana Kořínka připraveni pouze Vrtělka, Konečník, Elšík a dorostenec Železník.

Oslabená Tescoma se ale do soupeře pustila s chutí. Už v úvodu Zúbek vysunul Krause, po jeho souboji v pokutovém území se k míči dostal Žůrek a gólman Kučera si poprvé sáhl na míč až ve vlastní síti. „Byla to naše hrubá chyba. Dvacet minut jsme se z toho šoku probírali,“ posteskl si budějovický kouč František Cipro.

Hosté se postupně rozehráli a byli nebezpeční. Zlobili zejména maličký Jungr a jediný hrot Radzinevičius. Jejich řádění ve zlínské šestnáctce ukončil ve 44. minutě rázným odkopem Kroča. Předtím mohl zvýšit náskok Tescomy Zapletal, ani při jednom ze dvou pokusů ale nemířil mezi tři tyče. V závěru poločasu spálil tutovku i Bača, radost mu překazil pohotový Kučera, který po přestávce bravurně zlikvidoval Krausovu hlavičku.

Jihočeši chvíli předtím přišli o špílmachra Vozábala, který kvůli bolestem ramene odstoupil. Po souboji s Bačou musel střídat s těžkým otřesem mozku také Peroutka. Zlínský útočník Bača vydržel na trávníku jen do 73. minuty, osudným se mu stal zákroku na Černého uprostřed hřiště. „Šlo o dětský faul, byl nesmysl jít do skluzu. Ale nebudu Baču trestat, musí se z toho poučit a poděkovat týmu, že to zvládl i bez něj,“ pravil trenér Tescomy Pavel Hoftych.

Jeho celek hrál v oslabení pouze chvilku. Horejš se rukou ohnal po unikajícím Šmahajovi a připravil svůj celek o výhodu. Tento moment se evidentně nelíbil Ciprovi. „Mám zákaz vyjadřovat se do čtyřiadvaceti hodin po utkání k rozhodčímu, takže to nebudu komentovat,“ pravil kouč Českých Budějovic.
V hektickém závěru mohl rozhodnout střídající Vrtělka, který ovšem přestřelil odkrytou branku, na druhé straně po ráně Adamce podržel svůj celek spolehlivý Baránek. „V závěru nám chyběly síly. Neměli jsme na lavičce potřebnou kvalitu, abychom zápas kontrolovali, ale musíme být spokojení. Vstup do sezony nám vyšel,“ radoval se Hoftych.

Cipro se mračil a po skončení tiskové konference ani nepodal zlínskému trenérovi ruku. „Víc než porážka mě mrzí skutečnost, že jsme přišli o tři hráče,“ zlobil se Cipro.

Branka: 1. Žůrek. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Handlíř. ŽK: Bača, Baránek - Jungr, Hílek, Radzinevičius, Homoláč. ČK: 73. Bača - 75. Horejš. Diváci: 3 272.

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Pazdera - Kraus (66. Konečník), Zúbek, Šmahaj, Zapletal (86. Elšík) - Bača, Žůrek (74. Elšík). Trenér: Pavel Hoftych.

Č. Budějovice: Kučera - Peroutka (55. Plichta), Horejš, Homoláč, Šmíd - Plocek, Hílek, Vozábal (48. Adamec), Jungr (83. Mrkvička), Černý - Radzinevičius. Trenér: František Cipro.

DALŠÍ ZPRÁVY Z REGIONÁLNÍHO SPORTU