SPYTIHNĚV – V. OTROKOVICE 1:0 (0:0)

„Mrzí mě jejich chování,“ poznamenal trenér Spytihněvi Petr Polášek.

Poškozené dveře jsou však jen důsledkem předchozího děje. Duel totiž začal se čtyřminutovým zpožděním. V zápise o utkání je hlavním pořadatelem uvedeno z důvodu pozdního dodání tohoto formuláře.

„Rozhodčí přijeli pozdě. Oba týmy na ně čekaly sedm minut na hřišti. Nezlobte se na mě, ale první si musejí udělat pořádek někde jinde. Nebyli na zápas absolutně připravení,“ zuřil kouč Viktorie Otrokovice Jaroslav Matějíček.

„Myslel jsem, že sudí nemají klíč od kabiny,“ pousmál se Polášek.

„Ale hráči na to musí být připravení. Mužstvo tohle rozhodit nemůže. S tím musíte počítat. Minule jsme hráli bez šesti hráčů, takže pozdní příchod sudího mě nerozhodí,“ tvrdí s pocitem zisku tří bodů Polášek.

Jenže po čtvrt hodině hry po souboji domácího Barota s hostujícím brankářem Kašíkem možná došlo na Matějíčkova slova. Rozhodčí Skřítecký totiž poslal otrokovického gólmana předčasně pod sprchy.

„Sudí ovlivnili zápas. Brankář vypíchl balon v rohu před velkým vápnem, soupeř ani nebyl ve vyložené šanci a hráč přes něj přeletěl. Rozhodčí ani jedno neviděl a podlehl divákům, což je špatně,“ rozčiloval se emotivně naladěný trenér Matějíček.

Hlavní rozhodčí však zákrok klasifikoval jako surovou hru a násilné podražení soupeře ze strany v nepřerušené hře v souboji o míč.

„Přesně se to dá ale posoudit až podle videa. Většinou to je ale v takové situaci na vyloučení. Gólman byl totiž venku z vápna. Nevšiml jsem si však, jestli byl poslední hráč. Pokud ano, je to automaticky červená karta. Jestliže ale někdo dobíhal a byl v rovině, červená být neměla,“ přidává svůj pohled trenér Spytihněvi Polášek.

Viktoria by v duelu našla i další sporné momenty, ovšem posílat stížnost na svaz nebude. „Co to pomůže? Český fotbal je přece čistý,“ rýpl si Matějíček. Ať se každý podívá na záznam zápasu,“ vybízí rozčílený zkušený trenér.

V 65. minutě po závaru ve vápně využil přesilu v poli a rozhodl zápas jedinou trefou Gröpl. „Neměli jsme moc šancí, bylo to upracované. Terén moc fotbalu neprospěl, bylo tam spousta soubojů. Soupeři se v deseti možná i lépe dýchalo. Kdyby hráli kompletní, hru více otevřou. Vyhrál šťastnější, ale jsme spokojení,“ uznal Petr Polášek.

„Nechci se ale přes porážku vymlouvat jen na rozhodčí. Za celý zápas jsme neměli dobrou střelu na branku. Hráli jsme však dobře v poli a i v deseti jsme byli lepším týmem,“ myslí si Matějíček.

Ten se však zřejmě nevyhne disciplinárnímu řízení, jelikož prstem ruky vrazil do hrudi rozhodčího při závěrečném pozdravu.

„Dal jsem mu prst na prsa a říkal jsem mu, že nepřipravený rozhodčí nemůže pískat zápas. Poté jsem od něj odešel,“ vysvětluje Matějíček.

„Jestli bylo zapnuté video, všechno mohou vidět. Za tím vším si stojím,“ nebojí se trestu hodně naštvaný trenér Matějíček, jehož může těšit alespoň kontumační výhra 3:0 ze Sparty Brno (1:1).

Branka: 65. Gröpl. Rozhodčí: Skřítecký – Gasnárek, Dohnálek. ČK: 15. Kašík (Viktoria Otrokovice), ŽK: 33. Barot, 45. Kovařík, 64. Sokol – 3. Zálešák, 90. Juráň. Diváci: 200. 

Spytihněv: Hájek – T. Krejčí (69. Chaloupka A), Chaloupka P., Sokol (76. Hubáček), Horák – Kovařík (84. Leone), A. Horsák, Gröpl, P. Krejčí – Barot, D. Horsák. Trenér: P. Polášek. V.

Otrokovice: Kašík – Dujka, Bělaška, Zábojník, Ondráš – Zálešák – Juráň, Zapletal, Postava – Trnčák, Viskupič. Trenér: J. Matějíček.