„Nemá cenu si stěžovat, je to realita,“ řekl zlínský kouč Alois Skácel na téma marodka. Z této těžké situace se naopak snaží vytěžit maximum. „Mladí, kteří hrají místo zraněných mají jedinečnou šanci ukázat, jestli se s nimi dá počítat do budoucna.“

Tým vedl jako kapitán teprve 20letý Hájek a věkový průměr základní jedenáctky činil pouhých 23 let. Do utkání také zasáhli Holík se Šumberou, kteří patří do kádru třetiligové juniorky.

A co tedy duel na západě Čech Skácelovi naznačil? „Prohráli jsme se vztyčenou hlavou. Zanechali jsme dobrý dojem a do 65. minuty s domácími drželi krok. Pak se projevila větší zkušenost domácích,“ shrnul Skácel.

Jeho družina inkasovala v závěrech poločasů, poprvé v 45. minutě, po hlavičce Čady, podruhé tři minuty před koncem po výstavní trefě Glasera do šibenice.

„Předtím v Sezimově Ústí jsme dostali obě branky po stupidních individuálních chybách, teď se toho nedá hráčům moc co vytknout,“ podotkl Skácel.

Nic to však nemění na smutné faktu, že ševci nedali gól už ve třetím zápase v řadě a vůbec poprvé v druhé lize se Sokolovem nebodovali. „Chybí nám předfinální fáze, proto se nedostáváme do vyložených šancí,“ ví kouč Tescomy.

Obavy, že by se série nezadrů mohla negativně projevit na mladém mužstvu, si ale dobře uvědomuje. „Mladí si musí projít porážkami, aby si poté více vážili vítězné šňůry, která určitě přijde,“ zůstává přesto Skácel optimistou.

SOKOLOV – TESCOMA ZLÍN 2:0 (1:0)

Branky: 45. Čada, 87. Glaser. Rozhodčí: Jech – Štěrba, Makovička. ŽK: Mlika, Vondráček – Poznar, Železník. Diváci: 1016.
Sokolov: Buček – Vondráček, Dvorník, Hájovský, Hanzlík (73. Dvořák) – Glaser (88. Benda), Šindelář, Čada, Vaněček – Šilhan (65. Machek), Mlika. Trenér: Látal.
Zlín: Kořínek – Jugas, Malý, Hájek, Jelínek – Motal, Elšík, Salachna (68. Šrom) – Železník (80. Holík), Poznar, Bača (52. Šumbera). Trenér: Skácel.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Sezimovo Ústí – Vlašim 0:0, Brno – Varnsdorf 3:1 (26. Zbožínek, 34. Švancara, 75. Doležal – 47. Melunovič), Třinec – Znojmo 2:1 (86. Malíř z pen., 89. Hupka – 55. Okleštěk), Bohemians Praha – Sparta Praha B 3:2 (39. a 89. Mich. Škoda, 32. Penc – 15. Nádeníček, 22. Sýkora),