„Jsem rád, že se vracím do středové formace. Ale netěší mě, že je to jen kvůli tomu, že si Vrťa vykloubil rameno,“ řekl dvaatřicetile­týZúbek.

Jak jste se cítil vobraně?

Je jasné, že to nebylo ono. Odehrál jsem vlize přes tři stovky zápasů a skoro všechny vzáloze. Byl to obrovský skok stát se ze dne na den obráncem. Snažil jsem se stím co nejlépe vypořádat a odvést co nejlepší výkon, ale je velká změna, jestli hrajete uprostřed hřiště, nebo nakraji.

Včem byl největší rozdíl?

Na kraji hřiště nejste tak často vkontaktu sbalonem, spíš jen vykrýváte prostory. Měl jsem pocit, že vobraně plavu, ikdyž kluci kolem mě mi ze všech sil pomáhali.

Zlín zatím vletošním roce nebodoval. Jaká je atmosféra vkabině?

Nic zvláštního jsem nevypozoroval. Připravujeme se teď na Liberec a stejně jako před každým utkáním chceme vyhrát. Ikdyž víme, že soupeř má vtýmu fotbalisty, kteří patří vlize ktomu lepšímu. Poslední výhra 4:0 nad Teplicemi by mohla Liberec úkolébat, ale spíš tomu tak asi nebude. Stejně jako my bude chtít uspět. Doufám, že předvedeme kvalitní výkon, který nám bude stačit nabody.

Hraje za Liberec některý zvašich kamarádů?

Tak se to nedá říct, ikdyž shodně klukama proti sobě nastupujeme poměrně často. Atřeba sMirou Holeňákem jsem hrál vreprezentaci.

Vbráně soupeře bude stát gólman Zlámal, který vloni na jaře pomáhal Zlínu zachraňovat ligu. Co na něj vymyslíte?

To je těžké, protože jde okvalitního brankáře, který za nás odchytal spoustu dobrých zápasů. Přeji mu, aby neudělal chybu, ale aby pustil aspoň dva góly. (Úsměv.)

Včervnu vám vTescomě končí smlouva. Už víte, co budedál?

Svedením jsem se domluvil, že opřípadném prodloužení kontraktu budeme jednat až po sezoně. Ikdyž musím přiznat, že myslím na zahraničí. Hodně kluků vmém věku si chce ještě vydělat a já nejsem výjimkou.