Naposledy se prosadil v neděli. Po 308 minutách ukončil střelecký půst Tescomy a postaral se o její nečekané vítězství na hřišti Mladé Boleslavi. „Trenér mi slíbenou čokoládu ještě nedal. Snad nezapomene,“ usmíval se včera odpoledne osmadvacetiletý rychlík.

Před duelem v Boleslavi Zlín ze čtyř zápasů získal jediný bod. Výhra tedy přišla v pravý čas, ale sázkařům jste asi velkou radost neudělali?

To tedy ne. (Úsměv.) Překvapili jsme asi všechny. Jsme rádi, že jsme zabrali v pravý čas. A navíc v Mladé Boleslavi, kde se moc vyhrávat nebude. Mám ten stadion rád, před dvěma lety jsem tam dal taky gól ještě v dresu ostravského Baníku. Jsou tam tribuny blízko trávníku, je tam nepřátelské prostředí, které vás ale hodně nabudí. Vždycky se tam těším.

V minulých letech se Tescomě venku nedařilo a marně čekala na tříbodový zisk. V nové sezoně jste ale vyhráli na cizích stadionech podruhé. Čím to je?

Na Boleslav jsme byli velmi dobře připravení. Celý týden jsme pilovali brejky. A nakonec se nám to vyplatilo, protože po jednom z nich jsme rozhodli.

Opravdu jste se tomu tam moc věnovali?

Ano. Kouč Hoftych nás upozorňoval, že hrají jen na tři beky a na krajích hřiště bude dost prostoru. A říkal nám, abychom otravovali obránce Rolka, který je pomalejší a má slabší rozehrávku. To se potvrdilo, Martin Vyskočil vystihl nahrávku a já mohl dát gól. Byla to správně určená taktika.
Zatímco na jaře jste se po svém příchodu nemohl střelecky prosadit, teď už je to asi mnohem lepší, ne?
Nestěžuju si. Pro mě ale není důležité, jestli dám gól zrovna já. Jde přece o to, aby Zlín byl v tabulce co nejvýš a chodili na nás lidi. Fotbal je kolektivní sport a je jedno, kdo se trefí. Teď bych si přál, aby ukončil střelecké trápení David Šmahaj. Dostává se do hodně šancí. Až začne dávat góly, ještě víc tím zvýrazní své výborné výkony.

Dva dny před duelem jste slavil 28. narozeniny. Bral jste gól a vítězství v Boleslavi jako dodatečný dárek?

Určitě, a jsem za to moc rád. V neděli měl narozeniny i Šmahy, takže nám to vyšlo. Ukončili jsme nepříjemnou sérii, a ještě k tomu venku. Celý tým podal nadstandardní výkon, výborně zachytal Víťa Baránek.

Kouč Hoftych by chtěl do konce podzimu získat dvacet bodů. Když v sobotu porazíte Kladno, tak se této metě přiblížíte na jeden bod. Co by mělo na Středočechy platit?

Je jasné, že se Kladno asi moc nepožene dopředu. Nám by víc sedělo, kdybychom narazili na mužstvo, které chce hrát fotbal. Ale nedá se nic dělat, pokud chceme být v klidu, musíme to v sobotu zvládnout. Z posledních dvou domácích zápasů jsme vytěžili jediný bod, a to je strašně málo. Přeji si, abychom dali rychle gól, protože předtím se nám to nedařilo a dostali jsme se do křeče. Teď se ukáže síla našeho týmu.