Rychlonohý útočník na něm v pondělí scházel a s prodloužením smlouvy stále váhá. Své rozhodnutí má vyřknout během první poloviny tohoto týdne.

„Dostal jsem nabídku ze zahraničí a uvažuji o ní. Momentálně je to padesát na padesát. Uděláme se ženou rodinnou poradu a probereme, co bude pro nás nejlepší,“ pronesl Žůrek, který v rámci České republiky preferuje Tescomu.

„Věřím, že se dohodneme. Pokud ne, budeme muset zareagovat,“ uvědomuje si Ladislav Minář, trenér a sportovní ředitel klubu. Sám však tuší, že hledat případnou náhradu by bylo složité. „Ekonomická doba není drahým nákupům nakloněná.“

Posily by však ve svém týmu přivítat chtěl. „Hledáme jen hráče do základní sestavy. Víme, že nás tlačí bota na krajích zálohy a na postu defenzivního středopolaře,“ zmínil Minář. Na tom druhém nastupoval na podzim Görner, jenže moc nepřesvědčil.

„Radek i já jsme čekali něco jiného. Slovácko ho dalo na transfer listinu a do 15. ledna, kdy mu u nás končí registrace, se může s námi připravovat, aby se udržoval v kondici. Záleží na domluvě. Každopádně ho nezavrhuji,“ řekl Minář.

Důležité přitom bude, jak dopadne dvoutýdenní test nizozemského záložníka Ferry Frederika de Smalena, který hrál naposledy druhou čínskou ligu za celek FC BIT Peking. „Zlín se mi ozval jako první a jeho jednání bylo solidní. Proto jsem se rozhodl přijet,“ vysvětloval anglicky 25letý fotbalista, jenž v zemi větrných mlýnů prošel mládežnickými akademiemi Ajaxu Amsterodam a FC Utrecht.

Minář kromě něj vyzkouší ještě krajního záložníka Petra Švacha ze Slavičína a jednoho hráče ze Slovenska. „Měl by se zapojit ve středu, jeho jméno bych ale nechtěl prozrazovat, protože není stoprocentní, že přijede,“ podotkl Minář.

Na nedostatek fotbalistů si však stěžovat nemůže. V pondělí dopoledne se mu hlásilo 30 hráčů a čtyři brankáři. „Je to síla,“ glosoval zaplněnou kabinu. I na jaře totiž budou společně trénovat druholigové áčko s divizní juniorkou. Dohromady absolvují před startem jara 23 střetnutí.

„Je to strašně moc. Budeme mít ale dvě jedenáctky a snažili jsme se, abychom v jeden den hráli dva zápasy,“ upozornil kouč Tescomy.

První ji čeká už tuto sobotu, kdy se v rámci zimní Tipsport ligy střetne se Slováckem. Také v dalších dvou utkáních základní skupiny v brněnských Ivanovicích narazí na soupeře z nejvyšší soutěže, Brno a Olomouc.

„Jde o turnaj sledovaný v celé republice, na což nesmíme zapomínat. Na druhou stranu máme určité zdravotní problémy a chceme některé kluky vyzkoušet, takže se tomu musíme přizpůsobit. Určitě však nepostavíme mladé kluky, jejichž vytížení začne koncem ledna,“ pravil Minář.

Na marodce jsou stoper Kroča, jehož trápí sraženina v břišním úponu, a levý bek Jelínek s virózou. „Je jasné, že tyhle nepříjemnosti nás budou v zimě provázet,“ ví zlínský stratég.

I proto nechce hned od začátku přikládat pod kotel. „Příprava bude delší než v první lize. Budeme se rozjíždět pomalu. Držím se hesla: Raději nedotrénovaný než přetrénovaný hráč. Vrchol fyzické přípravy přijde na přelomu ledna a února,“ dodal Ladislav Minář.