„Hráči jsou ti, kteří na hřišti nechávají svůj volný čas. Proto jsme rozhodnutí nechali na nich," vysvětluje šéf klubu Vilém Matěja.

Přitom už na začátku jara se zákulisím nesly „zaručené informace" o konci spytihněvského fotbalu, respektive pádu do III. třídy. Důvodem měla být ztráta tří významných sponzorů. „Navykládalo se hodně věcí, ale realita je jiná. Financí na divizi máme dostatek, navíc nemáme vysoké finanční nároky. Nespoléháme se na jednoho velkého partnera, ale více drobných sponzorů a především naši obec," vysvětlil předseda.

Povídačkám nahrál odchod hned sedmi hráčů základní sestavy. „Protože nenaplnili předpoklady. Odešli kvůli špatné tréninkové morálce nebo kvůli škole a práci. Navíc v létě po postupu vládla euforie. Problémy s hráči mají všechny oddíly," řekl předseda s tím, že rozpočet klubu je necelých sedm set tisíc korun.

Rozhodování, zda v divizi zůstat, prý nebylo složité. „Pokud by odešla více než polovina hráčů, setrvání bychom zvažovali. Shánět kvalitní fotbalisty je v dnešní době těžké," tvrdí Matěja.

Klub má jen šest kmenových hráčů, ostatní jsou na hostování. Většina z nich by ale podle posledního prohlášení měla zůstat. Odchod oznámili již Barot a Aleš Horsák. „Máme za ně vytipované náhrady, ale čekáme, až skončí soutěže. Nebudeme nyní ještě vířit vodu," řekl šéf spytihněvského fotbalu.

Již nyní ale ví, že musí hledat nového kouče. Petr Polášek se totiž vyjádřil, že v případě pokračování v divizi z rodinných důvodů skončí. „Bavili jsme se s ním na tohle téma několikrát, a proto už jej nebude dál přemlouvat. Má malé dítě a nebudeme to zbytečně dramatizovat. Je to jeho rozhodnutí a akceptovali jsme jej. Již máme nějaké tipy, ale zatím více neprozradím," odmítl být konkrétní Matěja.