Hasiči Deník
23.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Namísto oslav hasili rodinný domek

Vlachovice-Vrbětice – Měla to být bezstarostná letní neděle plná oslav. Psal se rok 2001 a dobrovolní hasiči z Vlachovic na Valašskokloboucku slavili výročí svěcení praporu. Před zbrojnicí pořádali pro místní občany zábavný program a předváděli praktické ukázky své činnosti.

17.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Stolárna shořela, ale požár se nerozšířil

Vlachovice-Vrbětice – Píše se jaro roku 2008. Starosta Sboru dobrovolných hasičů ve Vrběticích na Valašskokloboucku Aleš Lysáček tráví den doma. Když se ozve hasičská siréna, rozběhne se bez váhání ke zbrojnici.

10.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Zachránili čokoládovnu

Racková – Píše se neděle 26. února roku 2006. Jaroslav Cholasta uléhá v Rackové na Zlínsku k zaslouženému spánku.

3.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Dům uhasili bez pomoci profesionálů

Sehradice /FOTOGALERIE/ – Nepříjemné probuzení čekalo jedno listopadové ráno před dvanácti lety velitele sehradického sboru dobrovolných hasičů Ladislava Malotu. Siréna spustila v časných hodinách hlasité zoufalé houkání.

26.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasili domek, který chytil od krbu

Spytihněv /FOTOGALERIE/ – Je čtvrteční odpoledne 29. března roku 2007. Starosta spytihněvského sboru dobrovolných hasičů Antonín Bětík starší se synem Bronislavem opravují u známého v garáži auto. V tom zazní jekot hasičské sirény umístěné na budově obecního úřadu.

19.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Při nácviku hasívají i obecní školku

Žlutava /FOTOGALERIE/ – Na žlutavskou školku či například tamní sběrný dvůr míří při každoročním cvičení hadice osmi družstev dobrovolných hasičů. Žlutavský sbor pořádá tento praktický nácvik vždy v období svátku Cyrila a Metoděje.

12.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Štítenští hasiči nedají dopustit na svou Tatrovku

Štítná nad Vláří /FOTOGALERIE/ – Oslavu dožínek musel vloni oželet velitel štítenských hasičů Pavel Šuráň. Poté, co dosekl 14. srpna kombajnem poslední obilí a chystal se spolu s ostatními zemědělci k majiteli polností oslavit konec žní, zavolali jej k požáru do sousedního Jestřabí.

5.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Týden před 80. výročím čerpali machovští hasiči vodu ze sklepů

Machová - „Zrovna jsme trénovali s hasičskou mládeží na koupališti, když se zatmělo a začalo napřed drobně a pak pořádně pršet. O pár chvil později už byla náves a sklepy dvou domů na ní pod nánosem řídkého bahna, které se přes koupaliště valilo z okolních polí,“ popisuje události z června 2007 velitel dobrovolných hasičů z Machové na Zlínsku Jaromír Brázdil.

29.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hořící seník prověřil želechovické hasiče

Želechovice nad Dřevnicí - Byl sychravý únorový den před devíti lety. Vladislav Žitný právě přišel z práce z bývalého želechovického zemědělského družstva.

22.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Nasadili dýchací přístroje a šli hledat uvězněné lidi

Brumov-Bylnice - Ročně až dvanáct výjezdů. To je statistika dobrovolných hasičů v Bylnici, jejichž sbor čítá pětačtyřicet členů. Na jeden prosincový zásah před třemi lety však někteří z nich asi jen tak nezapomenou.

15.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Auto plné nožů, to není pěkný pohled

Slušovice - „Byl jsem v negližé a chystal se do sprchy, když uslyším tupý náraz. Vyběhl jsem na balkon podívat se, co se na kruháči stalo. Uviděl jsem osobní auto přimáčklé pod autobusem, tak jsem hned volal do Zlína na stanici,“ začal popisovat jednu z nedávných vážných nehod, která se stala ve Slušovicích na Zlínsku, tamní velitel výjezdové skupiny Jiří Fišnar.

8.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Valašskokloboučtí hasiči si poradí s ohněm i sršni

Valašské Klobouky /FOTOGALERIE/ - Blížila se půlnoc. Ve Valašských Kloboukách právě lidé spokojeně odcházeli z koncertu skupiny Olympic, když spatřili šlehat plameny ze střechy domu na nedalekém kopci.

24.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hoří les, volal na chlapy v hospodě

Loučka - Byl poklidný jarní den roku 2003, když do hospody v Loučce na Valašskokloboucku přiběhl jeden z tamních občanů. „Hoří les, volejte hasiče,“ upozorňoval hospodského.

16.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Pozlovičtí hasiči si už auto raději nechávají venku

Pozlovice - Jedno říjnové poklidné odpoledne před dvěma lety čekal dobrovolné hasiče z Pozlovic na Luhačovicku jeden z velkých zásahů, na které budou ještě dlouho vzpomínat. Vyrazili k hořícímu seníku.

9.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Po velké vodě čekaly oldřichovické náročné dny

Oldřichovice - Velká voda, která včervenci roku 1997nekompromisně zasáhla zejména východ České republiky, znamenala řadu náročných zásahů ipro dobrovolné hasiče zOldřichovic na Otrokovicku. Přesto, že jejich vesnici povodně nezasáhly, čekaly je po první ničivé vlně záplav nekonečné hodiny tvrdépráce.

2.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hoří skládka. I tak může znít první zpráva dne

Valašské Klobouky - Skládka komunálního odpadu nedaleko Valašských Klobouk zaměstnává dobrovolné hasiče zmístní části Smolina třikrát ičtyřikrát do roka. Většinou se jedná omenší zásahy, 15.května loňského roku se však hasiči ze Smoliny uvýjezdu na smetiště pořádně zapotili.

26.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Újezda hasili i o fašanku

Újezd - Letošní masopust navždy zůstane vrytý v mysli dobrovolných hasičů z Újezda na Valaškokloboucku.

19.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Rychlý zásah hasičů z Držkové pomohl zachránit pilu

Držková - Neděle 26.dubna roku 2006před sedmou hodinou večer. Dvacetiletý Lukáš Marušák, člen sboru dobrovolných hasičů zDržkové, se právě nacházel ve svém podkrovním pokoji, když se najednou ozvala siréna. Houkala jednou, dvakrát, třikrát.

12.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Ořechovští zachraňovali hořící pilu

Velký Ořechov - Píp, píp. Začaly se 15.června 2006ve tři hodiny vnoci ozývat mobily členů zásahové jednotky sboru dobrovolných hasičů ve Velkém Ořechově.

5.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči ze Slavičína vyrazí do pěti minut

Slavičín - Slavičínští dobrovolní hasiči úzce spolupracují sprofesionály. „Naše pohotovostní jednotka, zařazená vkategorii JPO II, vyjíždí kzásahům tady na Slavičínsku souběžně sprofesionály. Je nás dvanáct a jsme rozděleni do tří čtyřiadvaceti­hodinových směn,“ vysvětluje velitel jednotky Martin Lutonský.

29.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči zasahovali ve vlastních řadách

Slavičín - „Chlapi, honem! Naproti hoří, pojďte,“ přiběhl do hospody uZemánků jednoho studeného únorového večera před šesti lety udýchaný hasič. Patnáctičlenný výbor sboru dobrovolných hasičů zHrádku, což je místní část Slavičína, tu právě ukončoval svou pravidelnou měsíční schůzi.

22.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Kvůli sněhu hrozilo zřícení střechy obecního úřadu

Kelníky - To sobotní ráno bylo jako každé jiné. V malé obci Kelníky na Zlínsku se 11. února 2006 všechno teprve probouzelo k životu.

15.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Vesnici zpustošil černý vír

Halenkovice - Psal se červenec roku 2003. Šestadvacetiletý Pepa Gabrhelík se s manželkou teprve před pár dny přistěhoval na patro hasičské zbrojnice. Zvykali si na nové bydlení nad garážemi, se zaparkovanými hasičskými auty, cisternou a dýchacími přístroji pod nohama, když v úterý večer zaslechli nezvyklý zvuk.

8.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V Trnavě zachraňovali obec bez pomoci zvenčí

Trnava - Odbila půlnoc a většina obyvatel Trnavy na Vizovicku už hluboce spí. je konec června roku 1987. Na parapety domů začíná bubnovat tichý déšť. Tichý, ale hustý a neustávající.

2.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Co když to bouchne, měli stále na paměti

Tlumačov - Je všední prosincové ráno a lavice tlumačovské základní školy se začínají plnit dětmi. Před budovou náhle zastavuje vůz Policie České republiky. Současně přibíhá pět místních dobrovolných hasičů.

25.6.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Dobrovolní hasiči vytáhli Hrobice z kalamity

Hrobice - Rodina Jaroslava Šimečka si v lednu roku 2006 užívala zasloužené zimní dovolené. Lyžovačka na Kohůtce, sáňkování, procházky zimní krajinou. Idylický odpočinek starosty hrobického sboru dobrovolných hasičů přerušilo vyzvánění mobilního telefonu…

18.6.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V den výroční schůze hasili Zádveřičtí požár

Zádveřice­-Raková - Bylo čtvrt na pět ráno počátkem loňského ledna, když zádveřickým dobrovolným hašičům předčasně začala výroční schůze. Museli totiž vyjet k požáru rodinného domu právě v Zádveřicích­-Rakové na Zlínsku.

14.6.2009

U Želechovic hořelo auto

Želechovice nad Dřevnicí - Hasit hořící auto odstavené na hlavní silnici z Želechovic nad Dřevnicí do Zlína museli kolem půlnoci ze soboty na neděli zlínští hasiči.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT