„Ve tři hodiny jsme měli sraz u zbrojnice,“ vzpomíná velitel Karlovického sboru dobrovolných hasičů Radim Tomášek. Bylo tři čtvrtě, když Radim doma na dvoře uslyšel volání. „Kde jsi??? Pojď honem, hoří!!!“ volal od vrat jeho bratr Pavel, velitel družstva.

Šel totiž na místo schůzky s předstihem a uslyšel praskání.

„Zjistil jsem, že hoří barák přímo před zbrojnicí,“ popisuje dramatické okamžiky. Jednalo se o novostavbu, ve které majitelé právě dokončili instalaci topení.

Bratři Tomáškovi naskočili do auta a uháněli ke zbrojnici.

„Spustili jsme sirénu a zpočátku jen ve dvou se snažili zajistit místo požáru,“ vysvětluje Radim Tomášek. Postupně přibíhali další a další karlovičtí dobrovolní hasiči. „Nakonec se nás sešlo asi deset,“ vyčíslil velitel sboru.

Hořelo v garáži nového domu.

„Dostali jsme se tam přes vrata, zkontrolovali také horní patra, která nebyla zasažena, a než dorazila jednotka profesionálních hasičů, požár jsme uhasili,“ popisuje zásah velitel dobrovolných. Rodina, které dům patří, přišla až bylo po všem. „No, nějaká ta lahvinka za to vše samozřejmě byla,“ přiznává odměnu Radim Tomášek.

Sbor dobrovolných hasičů v Karlovicích vznikl roku 1905 a dnes má třiatřicet členů. Mimo hašení a technické podpory obce se podílí na řadě tamních kulturních akcí. Je to například vodění medvěda, pouťová zábava, dětský den nebo zabíjačka na rozloučení s končícím rokem.

Více hasičských příběhů si můžete přečít na www.denik.cz/hasici