„Jsem nesmírně rád, že jsme vyhráli. Holky si to po předchozích nezdarech zasloužily. Do utkání daly všechno, zápas odbojovaly. To samé ale platí i pro Kunovice. Oba týmy makaly, hrály nadoraz. Dařilo se obranám, brankářky chytaly skvěle. Pro diváky velmi hezké utkání, pro mě jako pro trenéra naprostá katastrofa,“ říká s úsměvem otrokovický trenér Rostislav Dobeš.

Diváci viděli na Bělince rušnou a dramatickou házenou. Hrálo se v tempu, v nasazení, ale s řadou nepřesností, chyb a ztrát.

1. házenkářská liga žen, 22. kolo -
SHK KUNOVICE – JISKRA OTROKOVICE 24:27 (14:12)
Nejvíce branek: Fiurášková 6/2, Tvrdoňová a Zámečníková 5 – Žůrková a Lapčíková 6, Dufková 4, Bergerová a Divílková 3. Rozhodčí: Pernička, Tůma. Vyloučení: 6:4. Červená karta: Trachtulcová (Kunovice). Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/3. Diváci: 81.

Kunovice po většinu první půle držely náskok, o poločase vedly o dvě branky. Jiskra sice výsledek po přestávce otočila, domácí děvčata si ale vzala vedení zase zpět.

Napínavé střetnutí vygradovalo v závěrečné čtvrthodině. Otrokovice zvládly koncovku lépe, soupeři odskočily a připsaly si skalp krajského rivala.

„Jsem moc rád, že jsme sezonu zakončili výhrou. Osmé místo není špatné,“ míní Dobeš.

Bývalý hráč Zlína převzal ženy Otrokovic na začátku letošního roku. Družstvo Jiskry postupně přebírá po trenéru Habrovanskému, který míří do sousedního Zlína. Na jaře mu ještě pomáhal, od nové sezony však bude mít hlavní slovo.

„S ženskou házenou se teprve seznamuji, protože po celou kariéru se pohybuji v mužském prostředí. Teď dostávám pořádný záhul,“ směje se.

Bývalý hráč Bystřice pod Hostýnem, Hranic či Zubří, který kariéru ukončil ve Zlíně, kde byl hrajícím asistentem, se k házené vrátil po několik letech. Doteď se věnoval hlavně rodině, stavbě domu.

„Teď mám zase více volného času. Věřím, že mám holkám co dát, týmu pomoct,“ nepochybuje Dobeš.

I když mezi chlapskou a ženskou házenou je opravdu velký rozdíl. „Budu se snažit, aby holky měly lepší kondici, mentálně na tom byly lépe. Parta je v Otrokovicích dobrá. Myslím, že to půjde,“ dodává.

Házenkářky Kunovic na závěr sezony podlehly Otrokovicím 24:27 (2) | Video: Libor Kopl