Po úvodních chvilkách před objektivem se svěřenkyně norského kouče Benta Dahla již plně soustředí na první kvalifikační zápas o EURO 2024, který sehrají proti Finsku ve středu 11. října od 17:15 ve Zlíně.

„Focení jsme si užily hodně. Myslím, že můžu mluvit za všechny holky. Bylo to velmi profesionální a pro nás se jednalo jednoznačně o zajímavou zkušenost,“ pochvalovala si Veronika Mikulášková.

„Příprava na Finsko je rychlá, jelikož jsme se sešli v pondělí a už ve středu se hraje. Ale tím, že s Bentem pracujeme déle, tak spoustu věcí máme zažitých a pamatujeme si je,“ uvádí střední spojka mosteckého Baníku.

„Na první zápas se těšíme. Hrajeme doma a doufám, že do Zlína přijde opět hodně fanoušků, tak jako na kvalifikační zápas v Brně. Věříme, že diváci vytvoří opět skvělou atmosféru,“ připomíná úspěšné utkání proti Švýcarkám, které českému týmu vyneslo postup na letošní prosincové mistrovství světa.

Při cestě na evropský šampionát je po středečním duelu proti Finsku čeká přesun do Portugalska, kde se v neděli ve městě Paredes utkají s domácími reprezentantkami.

Lístky na zápas s Finskem stále k mání

Vstupenky na středeční sezonní premiéru národního týmu ve Zlíně mizí, lístky na utkání s Finskem (středa od 17.15 hodin) jsou v prodeji, nebudou ovšem k dostání přímo na místě. „Fanoušci nás ženou vpřed. Vnímáme je, jsou naší motivací,“ říká trenér Bent Dahl. "Začínáme, střet s Finskem je tu. Fanoušci nás ženou vpřed, těšíme se na atmosféru."

V cestě bude stát národnímu týmu nevyzpytatelné Finsko. „Soupeř je pro nás lehká neznáma, i když máme představu o tom, jak se bude prezentovat. Musíme se soustředit, kontrolovat hru a být připraveni od začátku. Každá minuta v tomto zápase pro nás bude důležitá," uvědomuje si norský stratég Bent Dahl. „Chceme před našimi fanoušky vyhrát," dodává jasně.

Právě fanoušci podle něj jsou jeden z klíčových faktorů v každém domácím zápase. „Naposledy v Brně byla strhující atmosféra. Věříme v plnou halu. Fandové jsou naším dalším hráčem, motivací. Na atmosféru se těším," pokračuje trenér národního týmu.

Vstupenky na kvalifikaci jsou stále v prodeji, ale je nutné je zakoupit v předprodeji na sítí Tickestream, nebo pomocí QR kódu u vstupu do haly. Přímo na místě vzhledem k diváckému zájmu nebudou.

Nominace na kvalifikační utkání proti Finsku a Portugalsku:
Brankářky
: Petra Kudláčková (DHC Slavia Praha), Sabrina Novotná (Házená Kynžvart), Patricie Wizurová (DHC Sokol Poruba)
Pravá křídla: Dominika Zachová (DHK Baník Most), Anna Franková (TuS Metzingen, GER)
Pravé spojky: Sára Kovářová (MKS Lublin, POL), Markéta Šustáčková (Molde Elite, NOR), Silvie Polášková (MKS Piotrcovia, POL), Charlotte Cholevová (Brest Bretagne Handball, FRA)
Střední spojky: Natálie Kuxová (DHK Baník Most), Julie Franková (DHC Slavia Praha), Veronika Mikulášková (DHK Baník Most)
Levé spojky: Markéta Jeřábková (Ikast Håndbold, DEN), Kamila Kordovská (Plan de Cuques, FRA), Eliška Desortová (HC DAC Dunajská Streda, SVK)
Levá křídla: Veronika Malá (SG BBM Bietigheim, GER), Adéla Stříšková (DHK Baník Most), Klára Kubálková (DHK Zora Olomouc)
Pivotky: Alena Stellnerová (Sokol Písek), Anna Jestříbková (DHK Baník Most), Katka Dresslerová (Házená Kynžvart)