Jeho svěřenkyně také v neděli v Porubě předvedly dobrý výkon, ale domů se vracely bez bodů (28:31). „Škoda, ale vaz nám zde srazilo dvanáct minut oslabení ve druhé půli,“ poznamenal kouč.

Středeční duel si jeho svěřenkyně parádně užily, přestože úvodní dvacetiminutovka na spanilou jízdu Zlína úplně nevypadala. „Poté se nám rozchytala brankářka Rafajová, rychlou moderní házenou se nám podařilo dávat rychlé branky z brejků. Nikdo v poločase nechápal, že vedeme o devět branek,“ usmíval se Buday, jenž o přestávce tak musel své svěřenkyně krotit před přehnanou euforií. „Poprvé v sezoně jsem holky nabádal, aby se nedívaly na skóre a dál hrály svou házenou. Bohužel na úvod druhé půle to zcela nepadlo na úrodnou zem,“ přiznal.

Trenér Robe Zubří Peter Dávid během třetího utkání semifinále v Plzni.
Končící trenér Dávid: Odchází se mi s velmi těžkým srdcem

V tu chvíli se také Buday poprvé strachoval o výhru. „Pak jsme změnili rozestavení v obraně a deset minut před koncem jsme rázem vedli o dvanáct branek 34:22,“ upřesnil zkušený kouč, jenž opět sestavu prostřídal. A opět přišel problém. „Holky se nepochopitelně začaly bát o výhru, chyběly odvaha a jednoduchost. Výsledkem bylo, že jsem se v závěru zápasu, kdy Hanačky pět minut před koncem snížily na rozdíl čtyř gólů, podruhé v zápase strachoval o body!“

Zlín, jenž mezi 50. a 56. minutou inkasoval osm branek v řadě, naštěstí zavčasu zabral a již Olomouci nic nedovolil. „Naštěstí v této fázi hry nás podržela gólmanka Hanzalíková – chytila dvě sedmičky a čtyři tutovky ze šestky,“ ocenil Buday.

V čtvrtém duelu nadstavby přitom prožil hned několik speciálních věcí. „Za prvé se nám podařilo porazit jediný český celek, který obral o bod suveréna mezinárodní soutěže Michalovce, kdy až na jednu hráčku (Machačovou – pozn. red.) nastoupil v nejsilnějším složení. Pak mě překvapilo, že po 18 minutách hry začaly osobně bránit naši reprezentační dorostenku Šimkovou, ke které po přestávce přidaly další osobku na Gabrhelovou. Nic jim však nepomohlo a my mohli slavit,“ má ještě s odstupem času velkou radost Milan Buday, jehož výběr se v tabulce vyhoupl opět před rivala z ostravské Poruby.

Interligové házenkářky Zlína (v modrém) ve středeční předehrávce 5. kola porazily Porubu.
Házenkářky Zlína s dorostenkami podruhé přetlačily Porubu. Koho kouč chválil?

Navíc nyní v sobotu (od 15 hodin) jej čeká domácí loučení s interligovým týmem a fanoušky. „Bude to takové moje poslední loučení ´Pepíka Hnátka´ u házenkářek Zlína. V klubu nekončím, jen se nyní opět naplno budu věnovat trénování žákovské kategorie chlapců,“ uvedl na upřesněnou Milan Buday.

PSG ZLÍN – ZORA OLOMOUC 34:30 (23:14)

Nejvíce branek: Herbočková 9, Gabrhelová 6, Polomíková 6 – A. Kubálková 6, Daňková 6/1, Malinová 5/5. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 3/2 – 9/6. Vyloučení: 2:2. Diváci: 100.

1. Olomouc 3 0 0 3 93:103 21

2. DHC Plzeň 2 2 0 0 67:63 19

3. Zlín 4 2 0 2 123:119 12

4. Poruba 3 2 0 1 91:89 10