„Při našem nástupu do vedení klubu jsme vyfasovali téměř dvoumilionový dluh. Zlínská házená byla chvílemi před krachem, ekonomický téměř mrtvá,“ přiznal současný předseda zlínské házené Radim Šimek. „Vážně hrozilo, že by se ve Zlíně hrála jen mládežnická házená,“ potvrdil.

Nové vedení hledalo cestu, jak z bryndy ven, přičemž na krku navíc mělo ekonomickou a energetickou krizi. „Při pohledu zpět to nebylo vůbec pěkné a lehké období. Doslova utáhnout si opasek museli všichni – hráči a hráčky souhlasili se zeštíhlením svých odměn a smluv, prakticky celý klub musel brutálně šetřit. Naštěstí jsme to všichni společnými silami zvládli,“ ještě teď si stírá pot z čela Šimek.

Zásadní pro zlepšení situace bylo zvýšení podpory ze strany města a kraje. „To je zásadní pomoc! Dříve se o naplnění rozpočtu významně staral sponzoring soukromého sektoru, v současné složité době už jsme rádi za každou korunu. Kdyby tato podpora byla jako v minulých letech, byli bychom na tom výrazně lépe,“ přiznal šéf klubu.

O konkrétní výši rozpočtu, který se v posledních letech stabilizoval, však hovořit ve Zlíně nechtějí. „Každopádně jeho výše pro obě naše složky – mužskou i ženskou, v čemž jsme v Česku rarita, je podobná, jako má řada mužských extraligových či ženských molkových klubů jen pro svou jednu složku,“ upozornil Šimek. „K ideálu nám chybí ještě nějaké dva tři miliony korun,“ doplnil.

Ovšem nestěžuje si a je rád zejména za podporu státního sektoru, který klubu dává jistotu a stabilitu. „V minulosti v klubu byla více než polovina plno a poloprofesionálních hráčů. Nyní máme snad jednoho. I přesto se nechceme dál plácat dole, ale vrátit nás opět vzhůru a dál sázet na práci s mládeží a v nejvyšších patrech sázet na odchovance,“ zdůraznil předseda HC Zlín. „Zásadní také je, že v klubu, výkonném výboru opět vládne fajn atmosféra, všichni táhneme za jeden provaz, každý zná své úkoly a zodpovědnost,“ dodal spokojeně Radim Šimek.