„Jsem rád, že to děvčata zvládla a že jsme snad zlomili a přemohli tu „křeč“, která od začátku soutěže na nich byla vidět. Snad je to i více nabudí k většímu úsilí na trénincích a větší pohodě. Ne, že by holkám nebylo co vytknout, to ale budeme postupně dolaďovat a snažit se o nápravu. Všechny holky si za tento nelehký zápas zaslouží velkou pochvalu. Poděkování patří také našim fanouškům za povzbuzování a držení palečků,“ uvedl na klubovém webu trenér Otrokovic Petr Habrovanský.

I. házenkářská liga žen, 5. kolo -
TJ JISKRA OTROKOVICE – SK UP OLOMOUC 28:19 (11:12)
Nejvíce branek:
Horáková 9, Lapčíková 5, Juříková a Zpěváková 4, Ličmanová 3/2 – Doubravová 5/1, Dobrovská a Hrabčíková 3. Rozhodčí: Horsák, Švidernoch. Vyloučení: 4/10. Červené karty: 50. Juříková – 51. Dobrovská. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Diváci: 65.

Jeho tým se ale proti Olomouc rozjížděl pozvolna. Důvodů rozpačitého úvodu bylo víc. „Děvčata z Olomouce měla své první body v soutěži již na svém kontě za výhru nad Sokolem Kobylisy, což bylo v úvodu utkání na jejich sebevědomí bylo znát,“ všiml si Habrovanský.

„My jsme bohužel byli stále ještě moc svázáni zodpovědností a chtěním vyhrát. To holkám sráželo sebevědomí a bylo to v první půlce také znát na výkonu družstva. Ne že by byla hra až tak špatná, ale chyběl pohyb, rychlost, proměňování šancí, střelby, chyby, prostě baby byly až moc zbytečně „svázané“,“ přidal zkušený kouč.

Házenkářky Jiskry v první poločase prohrávaly 3:6 a i ve zbytku úvodní části spíše dotahovaly manko soupeře, byť také chvíli vedly. Pořádně se zvedly až po změně stran, kdy výsledek otočily a na palubovce dominovaly.

„Postupem času, kdy jsme obrátili skóre v náš prospěch bylo krásně vidět, jak to sebevědomí roste, jak najednou fungovala obrana, jak měl soupeř problém vůbec vystřelit a jak jsme se najednou začali dostávat i k větším šancím a proměňovat je,“ uvedl Habrovanský.

„A bylo to právě díky pohybu, větší rychlosti, větší dravosti, nebát se více si dovolit. Když k tomu připočtu, že nás navíc podržely naše brankařky, tak obdržených sedm branek ve druhé půli mluví samo za sebe,“ dodal spokojeně.

Otrokovické házenkářky i v neděli hrají doma. O body se tentokrát před vlastním publikem utkají s Havlíčkovým Brodem.