„Byly tam zápasy, kde jsme podaly výborný výkon, ale zápas a body nám těsně utekly. V odvetách se chceme zlepšit,“ potvrdil trenér Jiskry Petr Habrovanský.

Fotogalerie: I. liga házenkářek, Jiskra Otrokovice - Kunovice 2024

Házenkářky Kunovic v sobotu doplatily na úzký kádr a absenci dorostenek. Trenéři Wowra s Flekovou měli v Otrokovicích k dispozici pouze brankářku Žákovou a sedm hráček do pole. V 57. minutě navíc Polášková obdržela červenou kartu, takže hostující družstvo dohrálo střetnutí bez střídání.

Prvoligové házenkářky Otrokovic v 11. kole doma porazily rivala z Kunovic 30:24. | Video: Břenek Martin

„Věděly jsme, že nás čeká těžký zápas, protože v Otrokovicích se většinou hraje proti nepříjemnému soupeři, někdy i proti rozhodčím. Ke konci nám došly síly, navíc sudí začali nesmyslně vylučovat, přišly také sedmimetrové hody. To už ale není náš problém. My jsme s výkonem družstva spokojení. Nemáme se za co stydět. Holky zápas odmakaly,“ prohlásila kunovická trenérka Lenka Fleková

Prvoligové házenkářky Otrokovic v 11. kole doma porazily rivala z Kunovic 30:24. | Video: Břenek Martin

Celek ze Slovácka i v okleštěné sestavě držel s rivalem krok, dlouho bojoval o body.

První poločas byl naprosto vyrovnaný, oba týmy se přetahovaly o vedení. Jiskra ale v poslední minutě první půle dvakrát udeřila a poločas vyhrála 14:13.

Kunovice se ale dál rvaly. Po změně stran skóre otočily, ve 46. minutě dokonce vedly 20:18.

Jenže pak přišla desetiminutová pasáž, kterou Otrokovice jasně opanovaly 8:2 a duel definitivně překlopily na svoji stranu.

Jiskru táhly především Žůrková s Dufkovou, dobře ale hrála o další domácí děvčata. Hostujícímu týmu na konci střetnutí došel dech, na půdě rivala nakonec padl rozdílem šesti branek.

Oba týmy mají na kontě po jedenácti kolech shodně osm bodů, jsou ve středu tabulky.

„Výsledky i umístění odpovídají tomu, na co momentálně máme. Je nás málo. I v Otrokovicích jsme doplatily na to, že dorostenky hrály současně v Písku. Pokud by tady byly, byl by to jiný zápas,“ je přesvědčená Fleková.

Trenérka Kunovic Lenka Fleková po utkání v Otrokovicích | Video: Martin Břenek

Jak zhodnotil duel trenér Petr Habrovanský?

Trenér prvoligových házenkářek Jiskry Otrokovic Petr Habrovanský. | Video: Břenek Martin

Jak hodnotí sezonu kanonýrka Klára Žůrková?

Házenkářka Jiskry Otrokovice Klára Žůrková. | Video: Břenek Martin

I. házenkářská liga žen, 11. kolo: 

JISKRA OTROKOVICE – SHK KUNOVICE 30:24 (14:13)

Nejvíce branek: Dufková 8/1, Žůrková 6/3, Vařechová a Lapčíková 4, Juříková 3 – Zálešáková 8/1, Tvrdoňová a Fiurášková 4, Knotová 3. Rozhodčí: Fiala, Paululik. Vyloučení: 5/4. Červená karta: 57. Polášková (Kunovice). Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/3. Diváci: 133.