„Z vítězství máme velkou radost, třebaže bylo povinné. Jsem rád, že se tvrdá práce posledních týdnů daří zúročit, holky nastolené cestě věří,“ potěšilo trenéra Zlína Jiřího Mičolu.

Interligové házenkářky Zlína (v modrém) v nedělním 14. kole doma díky zlepšené druhé půli porazily Kynžvart 23:20 a slaví druhé vítězství v řadě. Na snímku Pavla Poznarová
Šampionka a maminka Poznarová oslavila návrat výhrou a gólem. Co na to rodina?

Jeho svěřenkyně šly na Slovensku rychle do vedení a třebaže se domácím podařilo korigovat, přelom poločasů patřil právě Zlínu. Ten si vytvořil rozhodující vysoký náskok, jež prakticky udržoval do konce a zaslouženě dokráčel pro dva body. I díky sedmi trefám Michaely Kolářové, která si tak vytvořila své střelecké maximum sezony (doteď pět branek z duelů s Mostem a Olomoucí).

Zlín tak třetí výhrou v řadě zopakoval výsledek ze začátku roku, kdy porazil postupně Dunajskou Stredu, Hlohovec a také Písek. Při pohledu do tabulky je zřejmé, že sedm kol před koncem se navíc reálně vrátil do bojů o play-off. Na příčku zajišťující účast v semifinále nyní ztrácí pouhé tři body!

Podívejte se: Házenkářky Zlína zaskočily dalšího favorita. I s posilou!

„Hrajeme zápas od zápasu, vždy chceme vyhrát. Jsme rádi za každou výhru, zvyšuje naše sebevědomí,“ dodal spokojeně Mičola.

STUPAVA – PSG ZLÍN 22:28 (10:13)

Nejvíce branek: Bahorecová 6, Kovácsová 5, Jagodič 4 – Kolářová 7, Polomíková 4, Daňková 3, Štipčáková 3, Ševčíková 3. Rozhodčí: Sivák – Chudoba. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5. Vyloučení: 3:3. Diváci: 100.

Další výsledky 15. kola MOL Ligy: Slavia Praha – DHK Baník Most 30:27 (18:12), Poruba – DHC Plzeň 24:28 (13:15), Olomouc – HK Slovan Duslo Šaľa 30:30 (15:13), Dunajská Streda – Iuventa Michalovce 26:23 (12:12), Kynžvart – Písek 36:29 (19:13).

1. Šaľa 15 12 1 2 451:390 25

2. Dunajská Streda 14 11 0 3 403:320 22

3. Baník Most 15 10 1 4 441:390 21

4. Michalovce 15 9 0 6 428:378 18

5. Slavia Praha 15 9 0 6 437:389 18

6. Písek 14 8 1 5 429:415 17

7. Olomouc 15 6 2 7 410:397 14

8. Kynžvart 15 6 1 8 416:402 13