A to i přesto, že jejich největší ohlášená posila – zkušená reprezentantka Jana Šůstková – podle všeho hned tak do bojů nezasáhne. Kvůli zranění vůbec neabsolvovala letní přípravu.

„Bohužel Jana má zdravotní indispozici, která jí stále nedovoluje zapojit se do přípravy. Jsme s Janou v kontaktu, snažíme se jí jak je jen možné pomoci, ale nikdo v tuto chvíli neví, jak dlouho vše potrvá,“ okomentoval situaci šéf zlínského klubu Radim Šimek.

Již 23. ročník mládežnického házenkářského turnaje Holiday Cup proběhl uplynulý víkend ve Zlíně.
OBRAZEM. Tradiční mezinárodní házenkářský Holiday Cup pod taktovkou Zlína

Navíc zlínský tým v létě přišel o talentovanou spojku Michaelu Daňkovou, s přípravou ještě nezačala ani zkušená střední spojka Michaela Kolářová, která hledá motivaci pokračovat.

Jedinými posilami mladého kádru tak jsou spojka Melani Jagodič a brankářka Barbora Hanzalíková, které přišly ze Stupavy. „Obě do týmu zapadly, jsem s jejich přístupem spokojen. Po zranění se k nám připojila i Rafajová, navíc čekáme na uzdravení reprezentační spojky Šimkové,“ popsal aktuální stav Mičola, jehož těší zejména stabilizace a zkvalitnění na brankářském postu. „Zde nově máme tři zcela odlišné somatotypy.“

Výsledky přípravy:
Zlín – kadetky Slovenska 24:23 (10:11), Zlín - Wien Handball (Rak.) 37:20 (18:10), Zlín – Ruch Chorzów (Pol.) 27:25 (15:12), Zlín – Ruch Chorzów (Pol.) 26:25 (13:13), Zlín - Hypo Niederösterreich (Rak.) 25:33 (13:16), Kobierzyce (Pol.) - Zlín 43:21 (23:10), Zaglebie (Pol.) - Zlín 44:20 (22:14), Olomouc – Zlín 27:27 (11:16).

S přípravou je zkušený trenér v rámci možností spokojen, proběhlo i krátké soustředění v domácích podmínkách. „Hráčky jsou šikovné a ochotné na sobě pracovat, máme talentované mládežnické reprezentantky, které dostávají více prostoru se prosadit a získávat vedle služebně starších hráček potřebné zkušenosti. Už vloni při přebírání týmu jsem říkal, že zde vidím zajímavý potenciál a mladé hráčky, které mají na to, aby rostly,“ zdůraznil Mičola.

Reprezentační spojka Jana Šustková bude od příští sezony nosit dres Zlína.
Reprezentantka Šustková posílila házenkářky Zlína. Chtěla jsem domů, vysvětluje

Zlín sehrál osm přípravných zápasů, v generálce se rozešel smírně s Olomoucí. „Zde jsme prožili úplně vše – vedli jsme, úplně vypadli ze hry, abychom v závěru smazali ztrátu. V přípravě obecně jsme se utkali s novými, kvalitními celky, kde u těch nejlepších měly holky možnost vidět, jak jsou na tom silově a výbušně. Výsledky mě v tomto období až tolik nezajímaly, šlo především o vyzkoušení různých variant složení týmu,“ zdůraznil kouč.

V pozici kapitánky a vůdkyně půjde Monika Kříčková, přičemž již úvodní kola proti přímým rivalům o play-offové příčky ukážou, jak na tom Zlín je. „Věříme, že si vše sedne a výkonnostně se budeme škrábat nahoru. Plzeň ani Písek jsme sice loni neporazili, ale výkonnostně jsou to soupeři, se kterými máme hrát vyrovnané partie, kteří nám mohou nastavit zrcadlo,“ dodal Jiří Mičola.

Širší kádr Zlína
Brankařky
: Barbora Hanzalíková, Denisa Rafajová, Kristýna Stojarová, Jana Dokoupilová.
Spojky: Karolína Ševčíková, Veronika Štipčáková, Melani Jagodič, Daniela Šimková, Veronika Gabrhelová, Pavla Poznarová, Michaela Zaoralová (Sekulová), Tereza Karlíková, Karolína Machalová (dorost).
Pivoti: Monika Kříčková, Adéla Mizerová (přechod z dorostu).
Křídla: Natálie Herbočková, Lucie Polomíková, Lenka Sekulová, Kristýna Sedláčková, Sarah Podškubková (přechod z dorostu), Tereza Brabcová (dorost).