„Rezignaci jsem podal již po prohraném utkání v říjnu s Hodonínem. Oznámil jsem vše i týmu, ale byl jsem rozhodnutý práci do konce podzimní části naplno dotáhnout, než vedení najde náhradu. Stále si ale stojím za tím, že tým rozhodně potenciál má,“ konstatoval Jiří Mičola.

Vedení interligového klubu nakonec sáhlo do vlastních trenérských řad. „Jsme rádi, že Jirka Mičola posečkal u týmu do vyřešení situace. Vzhledem k tomu, že se v rozehrané sezoně nevyskytují volní trenéři, dohodli jsme se na dokončení sezony u týmu s Milanem Budayem. A proč sázka na něj? Je to jeden z nejzkušenějších trenérů, kteří ve zlínskému klubu působí!“ vysvětlil předseda zlínské házené Radek Šimek.

Interligové házenkářky Zlína (v modrém) v 10. kole mezinárodní soutěže doma podlehly Michalovcům 21:34.
Házenkářky Zlína zaspaly začátek. Dvacet minut nedaly gól!

„Bude spolupracovat i se svou dcerou Michaelou Budayovou. První prověrkou kromě dvoudenního soustředění v Polsku bude především semifinálový pohárový duel v Mostě 20. prosince,“ upřesnil šéf klubu.

Pro ostříleného kouče Milana Budaye není návrat na interligovou lavičku ničím novým. Poprvé ve Zlíně působil coby asistent trenéra Antonína Střelce v poslední zlínské mistrovské sezoně 2004/2005. Podruhé pak vytahoval horké zlínské kameny z ohně na podzim 2008, kdy střídal u týmu žen Luboše Amberského. Z barážových příček tým vytáhl téměř do play-off, ke kterému týmu nakonec chyběl jediný bod! Naposledy trénoval Zlín v nejvyšší soutěži v roce 2016, kdy házenkáři hráli extraligu.

Házenkáři Zlína hrají opět v popředí I. ligy. V uplynulém kole doma porazili Bohunice 34:23.
Prvoligoví házenkáři Zlína opět vážně myslí na elitu. Jak toho dosáhnout?

„Pro žádného trenéra není snadné převzít tým v rozehrané sezoně. Spousta věcí se musí promyslet, probrat. Navíc mám na starost ještě jedno družstvo – starších žáků,“ poznamenal Buday, který si dal dva týdny na rozmyšlenou. „Tým má opravdu potenciál, na podzim zbytečně ztratil nějakých sedm osm bodů, protože i kvůli kondičce nezvládl důležité fáze zápasu s Šalou, Pískem, Porubou a v Hodoníně. Určitě navážu na práci Jirky, přičemž zásadní bude zlepšení kondice týmu,“ má jasno nový kouč interligového Zlína.

Co ještě řekl k důvodům rezignace Jiří Mičola?
„Pro mě je první polovina soutěže zklamání. Čekal jsem a věřil, že bychom mohli urvat aspoň deset bodů. Po kvalitní přípravě, v které měla naše hra stoupající tendenci se nám najednou po zápase s Pískem začala rozpadat. Cítil jsem, že i přes zranění, která nás potkala, na to máme, ale zřejmě jsem se zmýlil v tom, že ne celý tým má ambice a cíle hrát o přední příčky a nevěřil jsem, že se uspokojí setrvalým stavem. Tréninková účast nebyla úplně podle mých představ. Jen pár hráček to táhlo pravidelně nadoraz, což nestačí."

Chystáme obsáhlý rozhovor s novým trenérem házenkářek Zlína Milanem Budayem.