„Už o víkendu v Plzni holky nehrály špatně, ale na rozdíl od posledně nyní minimalizovaly chyby a zvládly dramatický závěr, kdy soupeř vsadil i na hru bez brankáře. Holkám tato výhra pomůže,“ vnímá kouč Zlína Milan Buday, který se v tabulce skupiny o 5. - 8. místo české části interligy dostal opět na třetí příčku.

„Cílem pro tuto fázi sezony je získat co nejvíce bodů, ale především hrát tak, aby to holky bavilo. Už chystáme kádr pro novou sezonu,“ doplnil trenér.

Tým s konce základní části WHIL již opustily obě portorické házenkářky, velký prostor naopak nyní dostávají talentované hráčky ze zlínské líhně. „Aktuálně hraje hned sedm dorostenek, což je suverénně nejvíce ze všech v soutěži,“ poznamenal Buday.

Na závěr sezony čeká jeho svěřenkyně ještě čtyři duely, které sehrají v kvapíkovém tempu během nadcházejících dvou týdnů. Další již tuto neděli, opět s Porubou, ovšem na půdě Ostravanek.

„Jsem rád, že ve středeční předehrávce holky předváděly hru, se kterou jsme se chtěli prezentovat již dříve – tedy chytrou předvídanou obranou a rychlým přechodem pro protiútoku. A protože už o nic nejde, o záchranu si v baráži zahraje Hodonín, holky nejsou pod tlakem a méně chybují,“ ocenil zkušený kouč.

Cílem je nejen vyhrávat a zabojovat o konečnou 7. příčku, ale také si připravit tým pro další ročník. „Mladé hráčky z našeho sportovního centra mládeže se musí ohrát. Chceme soutěž důstojně odehrát a zanechat dobrý dojem. Pokud bude chuť a holky u házené vydrží, tak se snad v budoucnu můžeme opět ve Zlíně dočkat dobrých, zajímavých výsledků,“ je optimistou Milan Buday.

ZLÍN – PORUBA 32:27 (16:16)

Nejvíce branek: Gabrhelová 4, Šimková 4, Jagodičová 4 – Farářová 11/5, Dybalová 5, Cabadajová 2. Rozhodčí: Jiří Novotný – Mojmír Valášek. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5. Vyloučení: 7:6. Diváci: 100.

1. Olomouc 1 0 0 1 29:33 21

2. Plzeň 1 1 0 0 31:29 17

3. Zlín 2 1 0 1 61:58 10

4. Poruba 2 1 0 1 60:61 8