„V duchu jsem v něco podobného doufal. Holky se dobře připravují, výkonnostně rostou, což potvrdily už poslední zápasy – ať už duel s mistrem či přípravné zápasy,“ popsal trenér Zlína. „Vůbec netuším, kdy Zlín porazil Slavii, ale naposledy jsme jako tým vyhráli někdy v říjnu. O to větší radost holky měly, o to více jím pomůže. Hlavně psychicky,“ věří Mičola, kterému se také po měsících lépe spalo.

Ani dvouletá pauza způsobená epidemiologickými restrikcemi nezastavila tradiční dostaveníčko zlínských házenkářů a házenkářek. Již po 34. patřila v sobotu zlínská sportovní hala Turnaji generací.
Turnaj generací po dvouleté pauze. Jaký byl? Podívejte se!

Ve vyrovnaném duelu Zlínu nešly zejména sedmimetrové hody, když ze šesti pokusů hned čtyři zahodily. „Naštěstí ten rozhodující, rozdílovou trefu, Michaela Sekulová zvládla. Holky ale po celý čas podaly týmový výkon, byly důrazné a přiváděly soupeřky pod tlak. I díky gólmankám,“ označil za klíčové trenér Zlína, jenž právě na tomto postu přivítal staronovou posilu – Ivetu Blažkovou.

„Byla to pro ni křest ohněm, což ji ve finále hodně pomohlo. Jsem moc rád, že nám do konce sezony pomůže, neboť konečně máme jiný typ gólmanky,“ zdůraznil.

V rukávu přitom má další triumf v podobě další zkušené posily, bývalé hráčky Zlína, nyní již maminky. Další by se mohla představit již o víkendovém domácím duelem s ambiciózním Kynžvartem.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) se na Tipsport Malta Cupu 2023 v zápase místo utkali s Libercem.
Glosa Libora Kopla: Vrba není kouzelník, hlavní tíha leží na hráčích

„Už více jak měsíc s námi trénuje a pokusí se o návrat reprezentační spojka Pavla Poznarová. Trénuje s námi i Talašová, ale právě připravenost a zejména zkušenosti Pavly by nám mohly pomoci. Myslím, že i ona je hodně zvědavá, jak se návrat podaří. Nebude to mít snadné, její zkušenost ovšem náš mladý tým potřebuje jako sůl,“ uvědomuje si trenér i zkušená hráčka.

Potvrdit překvapivé body z hlavního města nebude v neděli pro Zlína snadné. „Kynžvart prohrál poslední čtyři zápasy, ale čeká nás více než kvalitní tým s pohárovými zkušenostmi. Nyní se ale bude soustředit jen na ligu a bude se chtít chytit právě u nás. Pevně věřím, že holky budou bojovat!“ dodal s nadějí i odhodláním trenér Jiří Mičola.

SLAVIA PRAHA – PSG ZLÍN 28:29 (15:15)

Nejvíce branek: Míšová 8/7, Franková 6, Vostárková 4 – Herbočková 5, Daňková 5, Kříčková 5. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 8/7 – 6/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 350

DALŠÍ VÝSLEDKY 13. kola: Most – Písek 36:38 (21:18), Kynžvart – Michalovce 22:31 (11:12), Dunajská Streda – Poruba 30:13 (13:9), Olomouc – Plzeň 34:31 (17:11), Stupava – Šaľa 16:24 (11:16).