„Soupeř byl lepší ve všem,“ sportovně po utkání přiznala nejzkušenější hráčka poraženého Zlína Pavla Pouznarová.

Hodonín vletěl do utkání jako uragán. Soupeře výborně bránil, navíc se ani v koncovce nemýlil a po čtvrthodině vedl o čtyři góly. Zlín však postupem času svůj výkon zlepšil a do přestávky manko smazal. Jenže na začátku druhé půle přišla série šesti branek Hodonína, na kterou už svěřenkyně Jiřího Mičoly nedokázaly reagovat.

Interligové házenkářky Hodonína (v černém) se v 7. kole dočkaly premiérové výhry v sezoně, když doma přetlačily trápící se Zlín.Interligové házenkářky Hodonína (v černém) se v 7. kole dočkaly premiérové výhry v sezoně, když doma přetlačily trápící se Zlín.Zdroj: Ivo Dudek/ČSH

„Naše nasazení bylo špatné, nedokázaly jsme se vyburcovat. Naopak velkou pochvalu zaslouží brankářka soupeře, která si nás na rozdíl od středečního poháru načetla. Rozdílová byla pedevším bojovnost, ta nám dnes chyběla,“ klopila smutně oči Poznarová, bývalá reprezentantka či hráčka francouzských Méth.

„Utkání bylo pro oba celky důležité, pro nás extrémně, o to více porážka mrzí a bolí! Musíme se ze všeho jen poučit a zvednout. Ale sami! Nikdo za n ás to neudělá. Jen tvrdá práce s dřina nás mohou dostat ze současných problémů,“ nabádá kabinu Pavla Poznarová.

Oba celky spolu odehrály už patnáctý vzájemný zápas, jednalo se však teprve o druhé vítězství Hodonína.

HODONÍN – ZLÍN 21:16 (9:9)

Nejvíce branek: Víchová 6, Kalinová 5, Krejčíková 4 – Kříčková 5, Sedláčková 4, Polomíková 2. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/0. Vyloučení: 2:1. Diváci: 380.

Další výsledky 7. kola Mol ligy: Most – Michalovce 23:24 (10:13), Olomouc – Kynžvart 28:43 (13:19), Šaľa – Písek 34:27 (18:16), Slavia Praha – Dunajská Streda 33:32 (18:15), Poruba – Plzeň 21:23 (7:11).