„Nezbývá než sklopit hlavu a na trénincích se snažit o nápravu věci, ať v soutěži nejsme jen do počtu. V každém případě s přístupem některých hráček to bude pěkná dřina,“ tuší kouč Jiskry, který byl na konfrontaci s týmem, který poslední roky hrál mezinárodní MOL Ligu, zvědavý.

Český pohár v házené žen,
2. kolo: 
TJ Jiskra Otrokovice - HK Hodonín 26:37 (12:18)
Nejvíce branek: Divílková 9/4, Ličmanová 6, Juříková 4 – Drexlerová 7/1, Jastrábová a Nováková 6, Vasyliaka a Krejčíková 5. Rozhodčí: Blanár, Horák. Vyloučení: 2:6. Diváci: 80.

Střet s favoritem první ligy ale nedopadl pro Otrokovice příliš dobře. „Bohužel jsme v utkání střídali dobré a slabé chvilky a ty slabé převážily,“ posteskl si Habrovanský.

S výkonem ani přístupem hráček spokojený nebyl.

„Když jsme po první půlce prohrávali 12:18, zdálo se, že je o utkání rozhodnuto. Děvčata však zabrala a ve čtyřicáté minutě zápasu byl stav 20:21 pro hostující družstvo. Bohužel jsme posledních patnáct minut zápasu nezvládli a celkově prohráli nelichotivým skórem 26:37,“ popisuje na klubovém webu.

Zpackaný závěr nemohl dlouho rozdýchat. „Bohužel pořád máme v družstvu více hráček, které chtějí nahrát místo toho, aby chtěly dát branku,“ prohlásil.

„Navíc jsme těch posledních patnáct minut odehráli totálně netakticky a místo toho, abychom si připravili šanci nebo střeleckou pozici, tak jsme zbrkle spěchali a nesmyslně zakončovali z nepřipravených pozic a soupeř nás za to trestal trháky,“ nechápe.

„Navíc v obraně nám pořád chybí dva kroky a chtění se „porvat“ o své území. Naivně se necháme odstavit a již nic neuděláme pro nápravu. Jo pokud jde o neustále diskutování, odmlouvání, omlouvání svých chyb a tak dále, tak tady na nás žádné družstvo nemá. V tomhle jsme asi jedničky z celé republiky,“ dodává zklamaně.

Házenkářky Otrokovic mají možnost se nejen kouči revanšovat v nedělním prvoligovém derby s Kunovicemi. Zápas se hraje ve čtrnáct hodin.