„Jsme spokojené. Na zápas jsme se docela připravovaly. S Otrokovicemi je to totiž vždycky těžké. Bývá to vyhrocené nejen na palubovce, ale i mezi trenéry a diváky. Navíc jsme s nimi na turnaji v Trenčíně prohrály, takže jsme jim to chtěly vrátit, což se nám podařilo,“ radovala se spojka Kunovic Lucie Fleková.

Elitní domácí kanonýrka táhla slovácký celek společně s křídelnicí Zálešákovu, dohromady zatížily konto Jiskry sedmnácti brankami.

1. liga v házené žen, 12. kolo -
SHK KUNOVICE – TJ JISKRA OTROKOVICE 31:20 (16:10)
Nejvíce branek:
Zálešáková 9/2, Fleková 8/1, Vašíšková 4 – Divílková 5/2, Vařechová, Hvozdenská a Dufková 3. Rozhodčí: Pernička, Tůma. Vyloučení: 8:6. Červené karty: 55. Vašíčková – 41. Hvozdenská. Sedmimetrové hody: 7/3 – 4/3. Diváci: 35.

Dařilo se však i dalším domácím děvčatům. „Předvedli jsme dobrý výkon a i přes nějaké chyby jsme zápas dotáhli k výhře,“ těší kunovického kouče Tomáše Wowru.

Jeho tým na soupeře vletěl a v 11. minutě vedl už 7:2. Za tohoto stavu si hostující střídačka vyžádala oddechový čas. Krátká pauze Otrokovicím prospěla. Jiskra manko stáhla, zápas na chvíli zdramatizovala, ale házenkářky Kunovic znovu přepnuly na vyšší level a první poločase ovládly poměrem 16:10.

Domácí družstvo i po změně stran na palubovce kralovalo a luxusní náskok si hlídalo. Otrokovicím to nešlo, ve druhé půli navíc přišly o Hvozdenskou, která stejně jako na druhé straně Vašíčková obdržela červenou kartu.

Kunovice ve zbytečně nervózním závěru dohrávaly v oslabení, soupeř ale v závěrečných sedmi minutách skóroval pouze jednou.

„Procitnutí hned na začátku,“ poznamenal hostující kouč Petr Habrovanský. „I když příprava byla dobrá, bohužel v Kunovicích to nebylo vidět. Doufám, že jsme si to odbyli hned na začátku. Přišlo mi, jako bychom se všichni v Otrokovicích domluvili a ráno vstali špatnou nohou, protože zápas vůbec nenasvědčoval povedeným utkáním v přípravě,“ přidal zklamaně.

Hokejisté Uherského Brodu (modré dresy) ve čtvrteční předehrávce 22. kola Krajské ligy jižní Moravy a Zlína podlehli Uherskému Ostrohu 2:8.
Navštívili jsme: Broďany zradila disciplína, Ostroh slavil díky přesilovkám

Hostujícímu týmu k lepšímu výsledku nepomohla ani uzdravená Žůrková či zmiňovaná Hvozdenská. Další posila ze Zlína, Hubová, naopak nehrála.

„Kádr jsme v zimní pauze oživili o nějaké holky ze Zlína, které tam už nehrály. Taky se nám vrátily maminy po porodu. Máme novou krev, dneska to bohužel neklaplo,“ posteskl si Habrovanský.

Kádr Kunovic v pauze žádných změn nedoznal. „Pokračujeme ve stávajícím složení,“ přitakává Wowra.

Že kvalita v družstvu je, ukázalo i derby s Jiskrou. „Pořád ale máme ve hře rezervy a výpadky. Hlavně obranu nedokážeme po celou dobu zápasu udržet,“ vadí Wowrovi.

„S Otrokovicemi se ale vždycky hraje špatně. Je to regionální rival, který se v zimě posílil o nějaké hráčky ze Zlína. Nám se ale podařilo eliminovat jejich klíčové hráčky, což byl základ úspěchu. Dobře víme, že nás čekají těžší soupeři,“ dodal kunovický trenér.

Zatímco na Bělince jsou s výsledky i umístěním v popředí tabulky spokojení, krajský rival chce výš. Nyní jsou Otrokovice až deváté.

„Na podzim jsme nebyli kompletní. Řešili jsme absence, omluvenky. Čekali jsme, až se nám doléčí některé hráčky. Nyní jsou zpět, takže i přes úvodní jarní nezdar doufáme, že se sezona bude vyvíjet lépe. Chceme mít totiž klidný konec sezony,“ dodal Habrovanský.