„Poslední naše úspěchy jsou především překvapením pro ostatní,“ usmívá se tahounka a jedna z nejzkušenějších hráček desátého celku Michaela Kolářová. „Věděly jsme, že potřebujeme získat body někde jinde než s Porubou. A to se nakonec díky zlepšené hře povedlo,“ raduje se 26letá spojka Zlína.

Interligové házenkářky Zlína (v modrém) v nedělním 14. kole doma díky zlepšené druhé půli porazily Kynžvart 23:20 a slaví druhé vítězství v řadě. Na snímku Pavla Poznarová
Šampionka a maminka Poznarová oslavila návrat výhrou a gólem. Co na to rodina?

Po dvou nečekaných výhrách na půdě Slavie a doma s Kynžvartem byla ta poslední spíše z kategorie povinných. Na palubovce beznadějně poslední Stupavy, která zatím získala jen bod, totiž vyhrávají všechny celky s ambicemi na play-off. „V tomto duelu jsme nepodaly ideální výkon, dost se toho nepovedlo, ale naštěstí jsme si udržovaly dostatečně velký náskok a zápas měly neustále ve svých rukou,“ zdůraznila Kolářová.

V rozehrané sezoně v 18 zápasech nasázela 41 branek, přičemž nejvíce v jednom utkání právě naposledy ve Stupavě – sedm. „Můj nejlepší výkon sezony? To si nemyslím,“ skromně poznamenala střední spojka a mozek týmu. „Sice jsme dala sedm gólů, ale pět jich bylo ze sedmičky. Rozhodně to nepřeceňuji,“ pousmála se.

Nedělní derby v rámci 11. kola I. ligy házenkářů ovládl Zlín (ve žlutém), který doma přehrál lídra soutěže ze Vsetína 29:23.
I. liga: Házenkáři Zlína problém vyřešili a stejně jako Vsetín vyhráli

Zlín patří k největším překvapením úvodních čtyř kol nového kalendářního roku. Trpělivá práce týmu pod novým vedením zkušeného kouče Jiřího Mičoly přináší ovoce. „Kouč už s námi pracoval v minulých letech a jsme s ním spokojené,“ potvrdila spojka.

Co se tedy změnilo v herním projevu? „Jsme trpělivější v útoku. Ale především jsme zlepšily obranu, nedostáváme už tolik branek jako na začátku sezony,“ označila za klíčové Kolářová.

Na příčku zajišťující účast v play-off Zlín sedm kol před koncem základní části ztrácí pouhé tři body. „Cíl – dostat se do bojů o medaile – máme už od začátku sezony. Nyní účast ve čtveřici nejlepších českých týmů bereme jako výzvu a dáme do toho vše, abychom se zase svému snu přiblížily,“ slíbila za celou kabinu Kolářová.

Pomoci jim k tomu má také návrat bývalé reprezentantky a úderné spojky Pavly Poznarové. „Pozi nám nyní pomáhá hlavně v obraně. Navíc je to vůdčí a komunikativní typ člověka a to nám doteď právě v defenzivní práci chybí. Může nám hodně pomoci,“ cítí házenkářka, kterou se spoluhráčkami čeká v neděli od 16 hodin pěkně tvrdý oříšek.

Lukáš Mořkovský.
Zuberská spojka Mořkovský: Do play-off patříme a chceme ho hrát!

Přední tým interligy a černý kůň soutěže z Dunajské Stredy. „Favorit je jasný, ale budeme bojovat a pokusíme se o další překvapení,“ dodala odhodlaně Michaela Kolářová.