„S holkami jsme spokojené. Bylo to super. I když organizace byla náročné, nakonec všechno klaplo a ohlasy jsou jenom pozitivní. Jsem moc ráda, že se nám náročná příprava vyplatila, byť v naších letech už o výsledky až tolik nejde, ale každý chce samozřejmě vyhrát," říká s úsměvem jedna z hlavních organizátorek a opora vítězného týmu Veteran Ladies Otrokovice Júlia Dolečková.

Domácí družstvo, které je složené nejen z bývalých házenkářek Jiskry, ale i sousedního Zlína, postupně před vlastním publikem přehrálo Moravu 11:7, Lehotu pod Vtáčníkom 13:7, Ostravačky 9:6.

Turnaj házenkářských legend na Štěrkovišti, 1. ročník:
Kategorie žen: 1. místo - Veteran ladies Otrokovice, 2. místo - HBH Morava, 3. místo - Ostravačky
Kategorie mužů: 1. místo - Malacky, 2. místo - Handball team oldboys Ostrava, 3. místo: SHT Hlohovec

Svůj triumf potrhlo v závěrečném střetnutí proti Stupavě, kterou zdolalo 12:5.

„Nejtěžšími soupeřkami pro nás byly holky z výběru Moravy a z Ostravy, které společně s námi vystoupaly na stupně vítězů," říká Dolečková.

Mezi muži dominovaly Malacky, stříbro bral Handball team oldboys Ostrava a třetí příčku obsadil Hlohovec.

Celkem se sobotního klání zúčastnilo pět ženských a pět mužských týmů z Česka a Slovenska. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla jednou dvacet minut.

Nastoupit mohli jen bývalí házenkáři nad 35 let.

Keňané v barvách maďarského Benedek Teamu ovládli 23. ročník Otrokovického půlmaratonu. Ten byl zároveň Memoriálem MUDr Josefa Podmolíka.
V Otrokovicích padaly traťové rekordy, půlmaraton vyhrál Keňan Kimaiyo

Veteran Ladies Otrokovice fungují od loňského září. „Po pandemii koronaviru jsme se rozhodly s děvčaty něco dělat, abychom měly nějaký pohyb, aktivitu. Za sebou máme pár turnajů. Minulý rok jsme byly v Ostravě a v Partizánskem, letos v dubnu zase v Hlohovci, kde jsme se i inspirovaly," líčí bývalá spojka Veselí nad Moravou, Bánovců, Trenčína či Partizánskeho.

Parta ze Zlínska se sešla i před domácím klání, aby společně potrénovala. „Před turnajem jsme absolvovaly dva přátelské zápasy, abychom s dostaly trošku do formy," hlásí.

Kromě Dolečkové jsou součástí týmu také Pavla Nevařilová, Marcela Ličmanová nebo brankářka Renata Vitásková, která se dokonce stala nejlepší brankářkou turnaje.

Na akci se ale představily i další známé bývalé házenkářky, nechyběly ani jejich mužští kolegové.

Všichni by se měli v Otrokovicích společně potkat zase za rok.