„Aktuálně myšlenka návratu tak horká a silná není. Chce to čas, pořádně se na boj o extraligu nachystat. Ale je to sen a cíl nás všech,“ potvrzuje kouč házenkářů Zlína Miroslav Slovák, jenž u týmu působí druhý rokem.

„Cítím progres, je zde dobrá chemie, začínám být spokojen. Chvíli potrvá, než se mi podaří do týmu vrýt můj rukopis. Jsem typ kouče, který se nebrání diskuzi, snažím se dávat prostor všem v hledání řešení. Vítězného!“ usmívá se 50letý kouč, jenž ve svém realizačním týmu přivítal nového asistenta Petra Kočího. „Petr Novák usedl do židle sekretáře, Kočí byl jasná volba. Známe se dlouho, už dříve jsme společně pracovali u mládeže. A hlavně – má podobný náhled a názor na házenou,“ upřesnil kouč.

V dosavadních sedmi kolech Zlín čtyřikrát slavil výhru a ve vyrovnané tabulce, ve které vyčnívá pouze suverénně první Vsetín, je pátý. Naposledy doma porazil Bohunice 34:23. „Byl to jeden ze zápasů, které jsme měli od začátku do konce pod kontrolou, měl jsem možnost prostřídat celou sestavu. Kluci si s chutí zahráli, začíná se projevovat více než roční společná práce, za což jsem rád. Pomohl nám i můj zeťák Radek Doležel z Kopřivnice,“ poznamenal s úsměvem Slovák.

„Reálně jsme mohli mít o dva body více. Nyní nás čeká rezerva Dukly, kterou pokud porazíme, vytáhneme se na medailové příčky,“ cítí ve zlínské kabině velkou motivaci.

„Jestliže v prvním kole nám nic nevyšlo a jednoznačně jsme podlehli Vsetínu, hodně mrzí nedávná porážka v Litovli. Tam jsme každý poločas prohráli o branku i přesto, že jsme v zápase vedli už o pět gólů. Nedařilo se nám ve zlomových momentech brankově prosadit, chybělo nám i štěstíčko,“ posteskl si Slovák, jehož naopak mile potěšil bodový zisk v Chodově.

„Uspěli jsme zde po dlouhých šesti letech, vyšlo nám vše. Kluci zahráli na hranici svých možností, všichni nechali na palubovce vše. Zatím nejcennější body z venku,“ přiznal.

Za základ úspěchu považuje minimální změny v kádru. Především směrem ven. „Základ zůstal pohromadě. Zásadní bylo získání Michala Kolaříka na hostování z Bystřice pod Hostýnem, kdy při termínové kolizi má prioritu Zlín. Letos by měl za nás odehrát více zápasů než loni Honza Šáš, v rámci možností nám bude vypomáhat ze Zubří Pavel Dufek. Pozici pivota nám vyztužil Jirka Mikel z Kuřimi, přičemž počítáme i se službami pracovně a studijně vytíženého, ale stále zkušeného Miroslava Jurky. Nádavkem se mi podařilo přemluvit ke střídavým startům z extraligové Kopřivnice i mého zeťáka Radka Doležela, jenž už za nás odehrál dva duely,“ těší trenéra Zlína, jenž ale naopak nemůže počítat s dlouhodobě zraněným Davidem Kolaříkem (natržené šlachy v kotníku).

„Do druhé půlky sezony by už měl zasáhnout. Nezávisle na tom využíváme dobrou spolupráci s dorostem, kde nám vypomáhají šikovní Mahušek, Ordelt a Hladil,“ doplnil.

A jaký cíl si ve Zlíně dali pro tuto sezonu? „Chceme se udržet v horní polovině tabulky, stabilizovat kádr, do budoucna posílit a za rok se třeba pokusit o extraligovou baráž. Pokud se tým doplní o jeden, spíše dva zkušené hráče, můžeme pomýšlet na postup,“ je optimistou Miroslav Slovák.