„Přese všechno si získaného bodu vážím, jsem za něj strašně rád. Vzhledem k zdravotním problémům týmu, které jsem ve své kariéře nezažil, je remíza zlatá,“ přiznal zlínský kouč.

Z 15 členného kádr je totiž hned pět hráček zdravotně mimo hru – dlouhodobě zraněné Šimková s Gabrhelovou už vyhlíží návrat, Jagodič ale má komplikace s vykloubeným ramenem, na Slavii se zranila Ševčiková a před víkendem i křídelnice Lenka Sekulová. „Jiné řešení, než povolání dorostenek Máchalové a Filípkové to nemělo. I kdybychom chtěli posílit, hráčský trh je vybrakovaný,“ pospal situaci zkušený trenér.

V zápase s nejhorším slovenským výběrem Zlín prohrával až o pět branek, přesto se nevzdal a bojoval. „Prakticky celý čas jsem hledal optimální sestavu. Bylo jasné, že naše tři zdravé spojky celý zápas nevydrží, proto jsem to musel promíchat,“ vysvětlil Mičola.

V samém konci Zlín zabral a šel dokonce do vedení. „Závěr se nám povedl, i když od těch starších jsem očekával lepší výkon. I tak vydřený bod má pro nás velkou cenu, hlavně po psychické stránce. Šala potvrdila kvalitu, agresivitu, vysunutá obrana byla nepříjemná. Osobní odvaha mých holek ale na ně platila,“ ocenil trenér Zlína.

Jeho týmu nadcházející reprezentační přestávka přijde vhod. Navíc národní tým se bude od pondělí připravovat ve Zlíně a odehraje zde i kvalifikační zápas s Finkami (11. 10. - 17.15). „Z našeho týmu byla do národního výběru – slovenského - povolána brankářka Barbora Hanzalíková,“ pochlubil se zlínský kouč s tím, že se jeho výběr nyní musí připravit na další duel – v Hodoníně. „Věřím, že už by se minimálně dvě hráčky mohly uzdravit. Chceme v Hodoníně vyhrát,“ netají se Jiří Mičola.

ZLÍN – ŠAĽA 29:29 (16:18)

Nejvíce branek: Polomíková 9, Štipčáková 5, Filípková 4 – Pócsiková 7, Vargová 6, Ščípová 5. Rozhodčí: Blanár, Valášek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4. Vyloučení: 3:2. Diváci: 72. 

Další výsledky 6. kola: Písek – Slavia Praha 33:35 (16:18), Michalovce – Olomouc 33:26 (15:13), Plzeň – Most 28:36 (13:18), Kynžvart – Hodonín 43:26 (20:13), Dunajská Streda – Poruba 35:24 (17:14).