„Jsem moc rád, že jsme našli společnou řeč a pohled na házenou, kam by se především ta zlínská měla ubírat,“ spokojeně představuje první a prý ani ne poslední novou tvář Zlína pro nadcházející sezonu předseda místní házené Radim Šimek.

Házenkáři Vsetína si již dvě kola před koncem zajistili ovládnutí tohoto ročníku I. ligy mužů. Půjdou do baráže o extraligu? O tom se ještě jedná, kabina by moc chtěla.
I. liga: jak oslavili házenkáři Vsetína prvenství? Překvapivě!

Pětadvacetiletá odchovankyně házené z Velké nad Veličkou v minulých letech pojídala zahraniční chlebíček, uplynulé sezony odehrála v Maďarsku a v polském Zaglebie Lubin.

„Jana se chtěla vrátit domů a náš klub je k jejímu bydlišti nejblíže, i proto došlo k seriózní dohodě,“ upřesnil Šimek.

„Budujeme nový kádr a Jana bude patřit k jeho základním kamenům. Pomůže nám posunout naši ženskou házenou do vyšší pater, kam kdysi dlouhodobě patřila. Pevně věřím, že Jana nebude naší poslední posilou, intenzivně pracujeme i na příchodu dalších zkušených hráček. Náš mladý talentovaný tým potřebuje doplnit o dvě tři zkušené házenkářky, aby mohl mít vyšší ambice,“ má jasno předseda.

Reprezentační spojka Jana Šustková bude od příští sezony nosit dres Zlína.
Reprezentantka Šustková posílila házenkářky Zlína. Chtěla jsem domů, vysvětluje

„Zlínská házená už dlouho neměla ve svém středu hráčku seniorské reprezentace. Každopádně našim dlouhodobým cílem je dostat Zlín opět do přímých bojů o play-off, respektive o medaile,“ netají se Radim Šimek.