„Bez nového sponzora bychom nikam neletěli,“ přiznal generální manažer zlínského klubu Miroslav Michalovský, jenž pro výběr dopravce - cestovní kanceláře vypsal výběrové řízení. „Díky tomu jsme ušetřili asi sto tisíc korun,“ mne si ruce Michalovský, podle kterého celé soustředění vyjde klubovou kasu asi na tři čtvrtě milionu. „Přímořská oblast působí na psychiku hráčů a jejich zdraví pozitivně,“ dodal.

„Nejedeme na dovolenou, ale stejně jako doma budeme tvrdě makat. Hráči v dovolenkovém prostředí snáze snášejí velkou zátěž, která na ně opět čeká,“ potvrdil trenér a sportovní manažer PSG Zlín Zdeněk Venera.

Kompletní širší 28členný kádr doplněny o pětičlenný doprovod v čele s prezidentem klubu Martinem Janečkou vyrazil v úterý po poledni autokarem do Vídně, odkud večer odletěl do Antalye. Poté se opět autobusem vydal do 75 kilometrů východně vzdáleného letoviska Side. „Každý si musel vystačit se svým zhruba dvacetikilovým zavazadlem. Pro potřeby přípravy s sebou bereme švihadla, fotbalové míče, kužely, dále pak propriety maséra a nezbytné lékařské vybavení. V součtu to je asi sto kilo přes limit,“ upřesnil vedoucí týmu Oldřich Šolc.

„Všichni jsou zdraví. Pouze Lukáš Galvas a Honza Matějka mají lehčí úlevy, protože doléčují zranění. Jinak se všichni na příjemnou změnu v přípravě těší,“ potvrdil Venera, jehož svěřenci se pod jeho vedením společně připravují již pátý týden.

Pro nadcházející teplé dny u moře má kouč již hotový plán přípravy. „V sedm ráno je rozcvička a poté snídaně, od půl desáté hlavní trénink. Přes poledne, kdy je největší vedro, budou mít kluci volno, aby následně od tří odpoledne do večera dál makali, především formou her - tenis, plážový fotbal a volejbal, plavání, posilovna a podobně,“ prozradil kouč.

Hráči změnu prostředí vítali, zvláště když náklady na soustředění jsou zcela v režii klubu. „Určitě všem prospěje,“ potvrdil obránce Jiří Kučný, který si v kufru kromě oblečení s sebou vezl i notebook. „Berou si jej téměř všichni, neboť v celém areálu hotelového komplexu je přístup na internet. A jak budeme relaxovat? Někteří z nás hrají karty, jiní na playstationu, některým vystačí časopisy,“ potvrdil rázný hokejový obránce.

Přesně týden po odletu - 2. června - se výběr vrátí zpátky do Zlína a bude pokračovat v přípravě na nový extraligový ročník v domácích podmínkách. „Hráče pak čekají ještě tři týdny dřiny, následovat bude stejně dlouhá dovolená, přičemž 20. července začne druhá fáze přípravy na ledě,“ uzavřel Zdeněk Venera.