S jasným cílem vstupuje do letošní sezóny úřadující šampion z Napajedel. ,, Vzhledem ke kvalitě týmů a vyrovnanosti soutěže nepomýšlíme ani tak na obhajobu titulu, ale spíše bychom se rádi pohybovali někde v popředí tabulky. Pokud se budeme scházet k zápasům ve stálé sestavě, věřím, že i díky posilám jsme schopni pohybovat se někde na medailových pozicích," věří a přeje si kapitán úřadujících mistrů David Černoch."

Titul vicemistrů vybojoval v uplynulé sezóně až v posledním kole tým malenovických žraloků, který prozatím na první mistrovský titul stále čeká. ,, Tým se nám v poslední době docela stabilizoval, takže věřím, že snad navážeme na loňskou sezónu a budeme opět bojovat minimálně o pódiové umístění. našim cílem je skončit nejhůře do čtvrtého místa. Samozřejmě titul by také nebyl k zahození," směje se zástupce kapitána vicemistrů z Malenovic Jiří Kuňák.

Ani tým druhého vicemistra z Vizovic neprodělal v průběhu letní přestávky žádné výraznější změny. ,, V předchozích letech jsme se umístili nejprve na druhém, loni na třetím místě tabulky, takže by letos snad konečně měl přijít ten titul, " pravil s úsměvem na tváři kapitán vizovických Marek Bělíček. Ten ví stejně jako jeho kolegové z medailových týmů, že šanci na titul má minimálně pět předních týmů soutěže. ,, Liga se opravdu každým rokem vyrovnává , takže budeme opět rádi za jakékoli medailové umístění. Bude záležet především na zdravotním stavu našeho týmu, neboť jsme přece jen většinou již dřívějšího data narození, " bere na vědomí kapitán Vizovic.

V soutěži samotné pak jistě nebude nouze o zajímavé souboje a občas i hodně vyhrocené zápasy největších lídrů soutěže. ,, Stejně jako v předchozích letech se můžeme těšit opět na spoustu pěkných soubojů a pro všechny především jistě dobrého hokeje, který nás baví, „očekává hlavní organizátor soutěže Jakub Štětkář hodně kvalitních sportovních výkonů. ,, Za největšího favorita soutěže bych si dovolit tipovat loňského mistra SKA Napajedla, neboť jako jeden z mála týmů v letní přestávce posílil o velmi kvalitní hráče. Co se týče organizace soutěže, formát zůstává stejný jako v předchozích letech, včetně účastníků soutěže, " přiblížil organizační záležitosti Štětkář. Hráči, ale i zájemci o dění v ZAMHL se pak mohou těšit na jednu horkou novinku. ,, V letošní sezóně chceme soutěž opět posunout trochu dopředu a třeba i přiblížit dalším fandům hokeje. Na internetu bude tedy z počátku nejdříve ihned po zápase možné najít výsledek zápasu včetně střelců branek a v průběhu sezóny bychom pak rádi z každého zápasu přinesli i stručnou on line reportáž přímo ze hry," objasnil hlavní letošní organizační cíl Štětkář.

Výsledky 1 a 2. kola ZAMHL Sharks Malenovice – ART Zlín PSG 7:3 ( Plch 4, Kovács 3 – Bednařík, Hradil, Laštovica), PORR Napajedla – Coris Vizovice 5:4 po sam. nájezdech (Jünger, Kornády, Mrňka, Ševeček, rozh. nájezd Sedláček – Heneš P. 2, Bělíček, Večeřa)

Rudí Kohouti – SKA Napajedla 2:5 ( Kudla 2 – Pindur 3, Jančík 2, Bednařík)

Baťovka – Šneci Otrokovice 7:3 (Bajza , Fojtík, Jordán, Klok, Lupač, Prokeš, Vořechovský – Kamenář, Sýkora, Šín), Březnice – B.U.M.Otrokovice 4:3, B.U.M. Otrokovice – Sharks Malenovice 3:4, Šneci otrokovice – CorisVizovice 1:8, ART Zlín – PORR Napajedla 3:8, Baťovka – Rudí Kohouti 6:1.

1. Baťovka Zlín 2 2 0 0 0 13:4 6
2. Sharks Malenovice 2 2 0 0 0 11:6 6
3. Porr Napajedla 2 1 1 0 0 13:7 5
4. Coris Vizovice 2 1 0 1 0 12:6 4
5. SKA Napajedla 1 1 0 0 0 5:2 3
6. Březnice 1 1 0 0 0 4:3 3
7. B.U.M. Otrokovice 2 0 0 0 2 6:8 0
8. Rudí kohouti Zlín 2 0 0 0 2 3:11 0
9. ART Zlín 2 0 0 0 2 6:15 0
10. Šneci Otrokovice 2 0 0 0 2 4:15 0

JIŘÍ HEJTMÁNEK