V létě končila Dušanu Andršovskému ve Zlíně smlouva. S vedením klubu se ale na novém kontraktu nedomluvil, a proto se rozhodl, že zkusí štěstí v cizině.

„Na mém konečném rozhodnutí neměl žádný vliv odchod Jardy Balaštíka. Já jsem měl jasno daleko dříve. Čtrnáct dnů po skončení sezony jsem se již bavil s plzeňským Pavlem Vostřákem, který mě přemluvil, ať jdu hrát s ním do Švýcarska. Dlouho jsem se nerozmýšlel, protože je to asi má poslední šance zkusit si zahraniční angažmá,“ je si vědom 32letý Slovák, který většinu minulého ročníku nastupoval ve třetí pětce Beranů.

Zlínského trenéra Zdeňka Veneru ztráta Andrašovského mrzí a zatím ani netuší, kdo ho na jeho postup nahradí. „Rozhodneme se až po odehrání přátelských zápasů,“ pronesl Venera, kterého odchod slovenského křídelníka nepřekvapil. „Nebyli jsme schopni mu nabídnout takový kontrakt, jaký měl v posledním ročníku. Asi bude mít ve Švýcarsku lepší platové podmínky,“ odhaduje zlínský kouč.

„Ne o penězích to nebylo. Chci prostě strávit více času na ledě, což by se mi mělo v Neuchatelu splnit,“ vyložil Andrašovský, proč se rozloučil s dresem RI Okna. O úrovni druhé nejvyšší švýcarské soutěže toho moc neví. „Nechám se překvapit,“ řekl Dušan Andrašovský, jenž si v uplynulém ročníku připsal 16 kanadských bodů za sedm branek a devět asistencí.

Celkem strávil v české extralize devět sezon. Nejprve byl šest let v Plzni, poté odešel do Pardubic, odkud zamířil do Baťova města.