„Ani jsem nevěděl, odkud to na mě lítá,“ usmíval se po včerejším tréninku 24letý Šťastný, který chvíli po šarvátce hokejově „pomstil“ atak na svou osobu čtrnáctým gólem v sezoně.

Víte, za co jste byl vyloučený?
Oficiálně za hrubost, ale spíš proto, že jsem se nechal mlátit. Ne, vážně nevím. Faul to ale nebyl. Šli jsme oba v souboji o puk, Michálek nešťastně spadl. A šli ho mstít.

Nebyla to reakce na to, že jste byl v souboji právě se Zbyňkem Michálkem, jejich klíčovým obráncem?
Určitě to bylo i tím. Ale celkově byli bojovní, šli si za tím. Ale tím, že to byl Michálek, mělo to z jejich strany větší váhu. Ale byl to souboj, kterých je v zápase hodně. On jen špatně spadl.

Jan Buchtele, nejaktivnější mstitel, po zápase říkal, že je absurdní, jestli jste si myslel, že odplata po takovém zákroku nepřijde. Co na to říkáte?
Nevím, něco jsem četl. Odplata přišla. Já jsem se rvát nechtěl. Přišlo mi to zbytečné, prohrávali jsme o gól a věřil jsem, že ještě můžeme vyrovnat. Nějaké rány jsem schytal, to k tomu patří. Bránili svého hráče. Jestli jsem to čekal, nebo ne, je jedno. Proti tomu nic nemám. Kdyby si mě vytáhl, jeden na jednoho, klidně se porvu. Ale takhle jsem byl v chumlu. Ani jsem nevěděl, odkud to na mě lítá.

Právě, nebyla taková reakce ze strany pražské Sparty neférová?
Nevím. To je hokej. Tohle je normální ve spoustě zápasů. Třeba by to bylo jiné, kdyby to bylo jeden na jednoho.

Chvíli po rvačce jste to byl právě vy, kdo jste svým čtrnáctým gólem v sezoně vyrovnal na průběžných 2:2. To jistě před play-off povzbudí, co?
To určitě. Tím spíš, že jsme dlouho nehráli. Jsem rád, že jsem se po pauze hned trefil. Určitě je to dobře do dalších zápasů. Třeba v dalších zápasech dám taky gól a vyhrajeme.

Navzdory porážce s pražskou Spartou jste si při příznivých výsledcích soupeřů zajistili účast v předkole play-off. Cítíte úlevu?
Dnes asi jo. Ale pořád máme před sebou dva zápasy a chceme je vyhrát. Ať se nám jde do play-off co nejlépe.

Po středeční prohře jste však vypadli ze šesté příčky zaručující přímý postup do čtvrtfinále. Myslíte na ni stále?
Určitě chceme jít do šestky, pořád lepší než hrát předkolo. Myslíme na to, uděláme pro to maximum. Ale přesně nevím, jak to v tabulce teď je, nepočítám ji. Vzájemné zápasy a minitabulky moc nesleduji. Vím, že jsme devátí. Vyhrajeme oba zápasy a pak se uvidí.

Pocitově kdo z vašich konkurentů je v nejlepší formě?
Asi Liberec, v poslední době vyhrává. A také Pardubice, které se dostaly do šestky.

Přemýšlíte už, na koho byste rádi v play-off narazili?
Nedá se říct, kdo nám sedí a kdo ne. Jednou vám zápas vyjde, jindy zase ne. Ale třeba na Liberec bych nechtěl jít. Nevím, jak ostatní kluci, ale já takhle moc nekalkuluju.

Bylo ve středu na Spartě poznat, že už musí vyhrát, aby se udrželi v desítce?
Oni už musí déle, ale poznat to bylo. Dohrávali souboje, bruslili, což my jsme v první třetině nedělali. V tom byl rozdíl. Ale nevím, čím to bylo. Na nerozehranost se asi vymlouvat nemůžeme. Neměli jsme pohyb.

Teď vás čeká podobný soupeř, i Chomutovu jde o všechno…
Bude to podobné, zase už v tempu play-off. Pro nás je to ale dobře, můžeme si sami sobě dokázat, že takové zápasy umíme vyhrávat. Musíme to zvládnout a bojovat už od začátku.